EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İmar barışı ödemeleri nereye yapılacak?

Yaklaşık 13 milyon kayıt dışı yapının kayıt altına alınmasını sağlayacak imar barışı için başvurular alınmaya devam ediyor. Peki, ödemeler nereye yapılacak?

İmar affı için başvurular İstanbul’da 39 adet başvuru noktasında ve e-devlet aracılığıyla internet üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor. İmar affı başvuruları şimdiden 1 milyonu geçti. Milyonlarca vatandaşın tapu sahibi olmasını sağlayacak ve milyonlarca kayıtsız yapıyı ‘Yapı Kayıt Belgesi’ ile kayıt altına alacak olan uygulamada başvurular tüm hızıyla devam ediyor.

Ödemeler başvuru numarası ile Halkbank şubelerinde yapılacak

Vatandaşlar e-devlet şifreleri ile hesaplarına girerek yapı kayıt belgesi almak için başvuruda bulunabilecekler. Burada istenen bilgileri doldurarak başvurularını tamamladıktan sonra ‘taahhuk sorgula’ bölümünden yapı kayıt belgesi alabilmek için ödemeleri gereken tutarı öğrenecekler. Başvuru işlemleri tamamlanan vatandaşlara sistem tarafından başvuru numarası verilecek. Vatandaşlar da bu numara ile Halkbank şubelerinden birine giderek fatura yatırır gibi kolaylıkla başvuru ödemelerini yapabilecekler. Başvuru ve ödeme işlemlerini tamamlayan vatandaşlara kısa süre içinde belgeleri teslim edilecek.

İstanbul'da 39 farklı noktada imar affı başvuru ofisi

Bir diğer yöntem ise elden başvuru yapmak! Bunun için İstanbul’un 39 farklı noktasında konumlandırılan imar affı başvuru ofislerinden birine gitmek gerekiyor. Elden başvuru yapan vatandaşlara ne kadar ödeme gerektikleri ve başvuru numaraları söylenecek. Vatandaşlar istenen tutarı başvuru numaralı ile Halkbank şubelerinden herhangi birisine giderek yine fatura ödeme rahatlığında tahsil edecekler.

Son ödeme tarihi 31 Aralık 2018

İmar affı başvuruları 8 Haziran tarihinde başladı. Başvurular 31 Ekim 2018 tarihine kadar alınmaya devam edecek. Başvuru ücretlerinin en son yapılması gereken tarih ise 31 Aralık 2018 olarak belirlendi. İmar affı başvurularında beklendiği üzere büyük bir yoğunluk var. Alınan verilere göre ilk iki hafta içerisinde başvuru yapanların sayısı 1 milyon 38 bine ulaştı.