Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

İmar barışı kredisi veren bankalar ve faiz oranları

Devlet bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından imar barışı başvurularında kullanılmak üzere imar barışı kredisi veriliyor. Peki, şartları neler?

Türkiye genelinde 13 milyon kayıt dışı yapıyı ve 15 milyona yakın vatandaşı ilgilendirecek olan imar barışı kredi başvuruları tüm hızıyla devam ediyor. Milyonlarca vatandaş şimdiden imar affı başvuruları için başvuru merkezlerinin yolunu tuttu. Binlerce vatandaş da ‘yapı kayıt belgesi’ sahibi oldu. Bu süreç tüm hızıyla devam ederek imar affı başvurusu için gerekli parayı denkleştiremeyen vatandaşlara kamu bankalarından müjdeli bir haber geldi.

Türkiye’nin üç büyük kamu bankası Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ta imar barışı kredisi veriliyor. Vatandaşların imar affı başvuruları sürecinde oluşabilecek nakit ihtiyaçlarının karşılanması için geliştirilen kredi türünde faiz oranlarını sizler için derledik. Hangi banka ne kadar süreliğine yüzde kaç faizle kredi veriyor? En uygun faizler imar barışı kredisi veren bankalar hangileri? İmar barışı kredisi faiz oranlarını sizler için derleyip karşılaştırdık! Hepsi haberimizde...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yapılan bir açıklamayla Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın imar barışı sürecinde yapı kayıt belgesi ücretlerinin kolaylıkla ödenebilmesi için imar barışı kredisi yardımı yapıyor.
Üç büyük devlet bankasından uygun vade oranları ile imar barışı kredisi veriliyor. Kredi hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 31 Ekim 2018 tarihine kadar e-devlet üzerinden yapması gerekiyor.

Ardından başvuru sahiplerinin İmar Barışına konu tahakkuk tutarları kadar finansman ihtiyaçlarını Vakıfbank, Halkbank ya da Ziraat Bankası’ndan 60 aya kadar vade seçenekleriyle yüzde 1,33’den başlayan faiz oranları ile kredi olarak temin edebilecekler.

İmar Barışı Kredisi Vade ve Faiz Oranları

• Tutar 0-20.000 TL 20.000.-100.000 TL100.000 TL ve üzeri olan krediler

• Vade 60 Ay 60 AY 60 Ay
• Aylık Faiz oranı 1.33 1.48 1.65
• Yıllık Faiz Oranı 15.96 17.76 19.8