EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İmar Barışı ile devletin kasasına İzmir’den rekor kaynak aktarıldı

İzmir’den İmar Barışı ile devletin kasasına rekor kaynak aktarıldı. Sadece İzmir’den 1.5 milyonu bulan başvurular sonucunda 1 milyar 866 milyon 878 bin 627 TL toplandı.

İmar Barışı düzenlemesine başvurular devam ediyor. Haziran 2018’de başlayan düzenlemeye başvurular Haziran 2019’a kadar devam edecek. Sabah Gazetesi’nden Ertan Gürcaner’in haberine göre; sadece İzmir’den 1.5 milyonu bulan başvurular sonucunda devletin kasasına 1 milyar 866 milyon 878 bin 627 TL kaynak aktarıldı.

İSTANBUL VE ANKARA'YI GERİDE BIRAKTI

Nüfusa göre değerlendirildiğinde 1.5 milyon başvuru ile İzmir, İstanbul ve Ankara gibi büyük illeri açık ara geride bıraktı. İmar Barışı’nın 31 Aralık 2017’den önce yapılan ruhsatsız yapıları kapsadığını vurgulayan Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürü Ömer Albayrak, yalan beyan konusunda uyardı. İmar Barışı kapsamına dahil olmadığı halde 31 Aralık 2017’den sonra yapılan ve düzenlemeden yararlandırılmak istenen kaçak yapıların gerek il müdürlüğü gerekse ilgili belediyesi tarafından belirlendiğini söyleyen Ömer Albayrak, yalan beyanda bulunan vatandaşlar hakkında Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunulacağını kaydetti.

1 MİLYON 500 BİN BAŞVURU

İmar Barışı uygulaması ile birlikte 2 Ocak itibariyle 309 bin 397 yapı kayıt belgesi verildiğini söyleyen Ömer Albayrak, son ödeme tarihinin de 30 Haziran 2019 olduğunu hatırlattı. Albayrak, vatandaşların İmar Barışı’ndan yararlanabilmeleri için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü olarak her türlü önlemi aldıklarını ve vatandaşları doğru bilgilendirmek amacıyla il müdürlüğünde bilgilendirme masaları oluşturduklarını kaydetti.

YIKIMLAR SÜRÜYOR

İmar Barışı düzenlemesi kapsamına girmediği halde yalan beyanla yasadan yararlandırılmak istenen yapılara ilişkin tespit ve yıkım çalışmalarının da hızla devam ettiğini ifade eden Ömer Albayrak, düzenlemeden yararlanmak isteyen vatandaşların E-devlet üzerinden kolaylıkla başvurularını yapabileceklerini de sözlerine ekledi.