EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İmar Barışı için çağrı merkezi kuruldu

İmar Barışı’na artan ilgi üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık Alo 181 üzerinden İmar Barışı ile ilgili 24 saat hizmet vermeye başladı.

İmar Barışı’na her geçen gün artan ilgi üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti. İmar Barışı ile vatandaşlarla birebir iletişim kuran bakanlık, çağrı merkezi Alo 181’i devreye soktu. Sabah Gazetesi'ndeki habere göre, bakanlığın çağrı merkezi olan Alo 181 ile birlikte artık İmar Barışı konusunda vatandaşlara 7 gün 24 saat canlı hizmet verilmeye başlandı. Artık çağrı merkezinde İmar Barışı için kurulan birim ile çağrı operatörleri vatandaşların sorularını cevaplıyor ve gerekli yönlendirmeleri sağlıyor.

DÖRT KOLDAN BİLGİLENDİRME YAPILIYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İmar Barışı Masaları’nı da yetkilendirdi. Böylece vatandaşlarla birebir iletişim sağlanmış oldu. Ayrıca bakanlık, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri'ni de devreye soktu. Böylece il ve ilçelerde belediyelere ve muhtarlara bilgilendirmeler yapılıyor.

YAKLAŞIK 100 BİN KİŞİ HİZMETTEN YARARLANDI

İmar Barışı hakkında bilgi almak için Alo 181’i arayan vatandaşların sayısının şu ana kadar 84 bin 900 kişiye ulaştığı ifade edildi. Uygulamadan yurtdışında yaşayan Türklerin de yararlandığı ifade edildi.

İmar Barışı hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar http://imarbarisi.csb.gov.tr/ adresinden, http://apps.csb.gov.tr/talepekrani ve http://alo181.csb.gov.tr/web/ adresinden de yararlanabiliyor.