EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İmar barışı için başvurular 8 Haziran'da başlıyor! Son tarih 31 Ekim!

Milyonlarca kayıtsız yapının kayıtlanmasını sağlayacak olan İmar Barışı başvuruları 8 Haziran tarihinde başlıyor. Son başvuru tarihi ise 31 Ekim 2018!

Yaklaşık 13 milyon kayıtsız yapıyı ilgilendiren imar barışı başvurular 8 Haziran tarihi itibariyle alınmaya başlayacak. Yurt genelinde sağlanacak imar barışında dahil olmak isteyenlerin en geç 31 Ekim 2018 tarihi mesai bitimine kadar başvuruda bulunması gerekiyor.

Uzun zamandır ne zaman başvurularının start alacağı merakla beklenen imar barışına ilişkin müjdeli haber Başbakan Binali Yıldırım tarafından verildi. Başbakan Binali Yıldırım yurt genelinde yaklaşık 13 milyon kayıtsız konut ve iş yeri gayrimenkul değeri ilgilendiren imar barışının başvurularının 8 Haziran tarihinde start alacağını açıkladı.

Çevre Projeleri Toplu Açılış Töreninde konut sektörüne ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, “"13 milyona yakın hanenin, iş yeri konut gibi büyük bir kitleyi ilgilendiren imarla ilgili bu sorun son yaptığımız düzenleme ile tamamen ortadan kalkmış olacak. Bu bir milat olacak. Bundan sonra da bu gibi teşebbüslere izin verilmeyecek" diye konuştu.
Yıldırım, “ Cuma gününden itibaren vatandaşlarımız gerek E-Devlet kapısından gerekse de bulundukları şehrin, ilçenin çevre şehircilik müdürlüklerine, birimlerine müracaat etmek suretiyle bu işlemi yaptıracaklar” dedi.

İmar barışı başvuruları için son başvuru tarihinin 31 Ekim 2018 olarak belirlendiğini anımsatan Başbakan Yıldırım, “Vatandaşlarımdan talebim, bir an önce müracaatı yapmalarıdır. Müracaat geciktiği zaman değerlendirme de geç olacak, sorun var olmaya devam edecek. Bu nedenle mümkün olan en kısa zamanda müracaatlar yapılırsa bu şekilde Bakanlık çalışmaları devam edecek, yapı kayıt belgesini verecek ve daha sonra var olan mahrumiyetler ortadan kalkacak. Her türlü anlaşmazlığı çözüme kavuşturan reform niteliğinde tarihi bir düzenleme. Bir vatandaşın arazisine gidip haksız bir şekilde bina yaptıysanız ona çare yok. Bir de Çanakkale Şehitliği’nin korunması gibi alanların dışında bütün bu imarla ilgili sorunlar hallolmuş olacak” şeklinde konuştu.