EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İmar Barışı için 3 ay uzatma ve 3 taksit formülü masada

31 Aralık’ta sona erecek olan İmar Barışı’na şimdiye kadar 9.5 milyon kişi başvuruda bulundu. İmar Barışı için 3 ay uzatma ve 3 taksit formülü düşünülüyor.

31 Aralık 2018’de sona erecek olan İmar Barışı uygulamasına bugüne kadar 9 milyon 500 bin vatandaş başvuruda bulundu. Uygulamaya başvuruların süresinin uzatılması gündemde. Habertürk yazarı Esra Boğazlıyan, yazısında İmar Barışı uygulamasına başvuru süresinin 3 ay daha uzatılmasının ve Yapı Kayıt Belgesi almak için ödenecek olan ücretin 3 taksite bölünmesi seçeneğinin masada olduğunu açıkladı.

BANKALAR HAFTA SONU DA AÇIK OLACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçtiğimiz günlerde İmar Barışı’na dair açıklamalarda bulundu ve yaklaşık 9 milyon 500 bin vatandaşın uygulamadan yararlandığını dile getirdi. Sürenin uzatılmasına yönelik ciddi bir talep geldiğini vurgulayan Murat Kurum, bu durumun 31 Aralık’ta değerlendirileceğini ve alınan kararın vatandaşlara açıklanacağını ifade etti.

İmar Barışı uygulamasından yararlanan vatandaşların ödemelerini yapabilmeleri için tüm kamu bankalarının 31 Aralık’a kadar açık olacağını vurgulayan Bakan Kurum, diğer özel bankalarla da görüşmelerin devam ettiğini ifade etti. Gelişmelerin hem bakanlığın hem de bankaların internet sitelerinde duyurulacağını söyleyen Kurum; “Hafta sonu da bankalarımız açıktır. İmar Barışı’ndan vatandaşlarımız faydalanabilir” dedi.