Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

İmar Barışı düzenlemesine 9.7 milyon bağımsız bölüm başvurdu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İmar Barışı uygulamasına bugüne kadar 9.7 milyon bağımsız bölümün başvurduğunu açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bugüne kadar İmar Barışı uygulamasına başvuran bağımsız bölüm sayısının 9 milyon 687 bin olduğunu açıkladı.

Antalya’da bir otelde düzenlenen 2023’e Doğru Türkiye’de Çevre ve Şehirciliğin Geleceği İstişare Toplantısı’nın açılışında konuşan Murat Kurum, 2023'te ekonomide ve ihracatta öncü, şehircilikte dünya markası ve çevre duyarlılığında örnek bir ülke hedeflendiğini söyledi.

Vatandaşlardan gelen talep üzerine İmar Barışı’nda süreyi 30 Haziran 2019 kadar uzattıklarını hatırlatan Bakan Kurum; “Bugüne kadar imar barışına başvuran bağımsız bölüm sayısı 9 milyon 687 bin. Toplam tutar da yaklaşık 17 milyar TL’dir. İmar Barışı sürecini tamamladığımızda Türkiye’deki tüm imarsız, imara aykırı, iskansız, ruhsatsız, mimarlık ve mühendislik hizmetlerinden yeterince faydalanmamış konut stokumuzu belirlemiş olacağız” ifadelerini kullandı.

EMLAK BANKASI İÇİN YOĞUN ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR

Emlak Bankası hakkında da konuşan Murat Kurum, Türkiye Emlak Katılım Bankası’nın 93 yıllık mirası ve tarihi olduğunu belirtti. Bankanın tekrar faaliyete başlaması için yoğun çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Bakan Kurum, bankanın temel stratejilerini, müşteriye ulaşacağı kanalları ve sunacağı hizmet gruplarını belirlediklerini ifade etti ve “Nihai noktaya geldik” dedi.