EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İmar barışı bayramdan önce gelecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından imar barışı yönetmeliğinin Ramazan Bayramı’nın öncesinde çıkacağı açıklandı.

Yurt genelinde yaklaşık 13 milyon kayıtsız gayrimenkul değeri ilgilendiren konut barışı yönetmeliği bayramdan önce çıkacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Ramazan Bayramı öncesinde kayıtsız iş yeri ve konutlara ‘yapı kayıt belgesi’ verilmesini ve yaklaşık 13 milyon adet kayıtsız yapının kayıt altına alınarak imar barışı sağlanmasının yolunu açacak imar barışı yönetmeliğini çıkaracak.

Milyonlarca vatandaş devletle barışacak. Konut barışı sayesinde kayıtsız yapı kalmayacak. Kayıt dışılıktan doğan tüm sorunlar da imar barışının hayata geçirilmesiyle birlikte ortadan kaldırılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 13 milyon konutun imar ve iskân problemlerinin çözüme kavuşmasının yolunu açacak olan imar barışı yönetmeliğini Ramazan Bayramı öncesinde çıkarmayı planlıyor.

Kısa bir süre öncesinde TBMM (Türkiye Büyük Millet Meclisi) Genel Kurulu’nda masaya yatırılarak yasalaşan İmar Affı 2018 düzenlemesinin usul ve esaslarının belirleneceği "Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine Dair Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik’le ilgili çalışmalar kapsamlı ve süratli bir şekilde devam ediyor.

Kayıt dışı değerlerin tamamının kayıt altına alınmasını sağlayacak İmar Barışı düzenlemesinin hayata geçirileceği tarih ve başvurusuna ilişkin bilgiler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı yetkililerinden oluşan komisyon tarafından masaya yatırılıyor.

"Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine Dair Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik’le birlikte düzenlemeden yararlanmak isteyen vatandaşların imar barışı kapsamından faydalanarak ‘Yapı Kayıt Belgesi’ almak için başvuracağı merkezler, kayıt için ödenecek bedelin hesaplanma yöntemi, yapı maliklerinden istenecek gerekli belgeler gibi önemli detaylar kesinliğe kavuşturulacak.