Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
2 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

İmar Barışı başvuruları inceleme altına alındı

İmar Barışı başvuruları inceleme altına alındı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın görevlendirdiği müfettişler ilk tespitlerde bine yakın başvuruyu iptal etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişler İmar Barışı başvurularını inceleme altına alındı. İmar Barışı düzenlemesinde bine yakın başvuru iptal edildi.

MÜFETTİŞLER İNCELİYOR

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; yaylalar da dahil olmak üzere yapılan denetimlerde İmar Barışı düzenlemesine yapılan başvurularının yasaya uygun olup olmadığı inceleniyor. Denetimler hakkında açıklamalarda bulunan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Yasa çok iyi niyetli, fakat bazı kişiler yeni yaptığı yapı için ‘Ben bunu 2016’da yaptım’ diyerek müracaatta bulunuyor. Bu kötü bir şey. Bizim bundan artık vazgeçmemiz gerek” diye konuştu. Münir Karaloğlu, tespitler sonucunda bine yakın belgenin iptal edildiğini de ifade etti.

‘GELECEKTE EV YAPARIM’ DİYORLAR

Şimdiye kadar 85 bin kişinin uygulama kapsamında başvuruda bulunduğunu belirten Vali Karaloğlu; “Hiçbir yapının olmadığı boş araziye ‘Gelecekte ev yaparım’ diye müracaat edenler var. Bu konuda uzmanız. Örneğin bazılarının bir katlı evi var. İkinci kat da var diyerek müracaatta bulunmuş. Oğlu evlenince üzerine kat atacak herhalde” şeklinde tepki gösterdi.

KONTEYNIR İÇİN BAŞVURU

Vatandaştan iyi niyetli bir yasa olan İmar Barışı’nı sulandırarak hakkı olanın hakkına engel olmamasını istediklerini söyleyen Vali Karaloğlu; “Kaleköy’e gidiyorsunuz kadıncağız evinin önündeki sundurmasını bir metre uzatmış diye mahkemede sürünüyor. İşte bu yasa bu problemi çözecek. Biz bunu düşünürken diğer tarafta bir vatandaş yan taraftaki boş araziye uyduruk bir konteynır atıyor ve o konteynırın tepeden fotosu çekiyor. Sonra da bize gelip ‘Benim burada binam var. 2017’de koymuştum’ diyor. Söz konusu vatandaş o konteynırı yarın kaldırıp inşaat yapacak. Biz buna izin vermeyeceğiz. Kimse buna tevessül etmesin” dedi.