EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İmar affı ödemeleri başladı! Son tarih 31 Aralık 2018!

Yılların imar sorunu imar affı ile kökten çözüme kavuşuyor. İmar affı için başvurulardan sonra ödemeler de başladı.

Yurt genelinde 31 Ekim 2018 tarihine kadar başvuru süresi verilen kaçak yapılara ‘yapı kayıt belgesi’ verilmesini sağlayan imar affı yasası sayesinde Türkiye’nin yıllardır kanayan yarası imar ile ilgili sorunlara kökten çözüm getiriliyor.

8 Haziran tarihinde başvuruları alınmaya başlayan ve kısa sürede binlerce tarafından başvuruda bulunan uygulama yaklaşık ülke genelinde 13 milyon kaçak yapıyı kapsıyor. 15 milyona yakın vatandaşı ilgilendiren imar affı sayesinde vatandaşlar kaçak yapılarını yapı kayıt belgesi edinerek kayıt altına aldırabilecekler. Böylelikle imarla ilgili yaşanan abonelik sorunları başta olmak üzere birçok sorun ortadan kaldırılacak.
İmar barışı için başvuru ücreti ödemeleri başladı. Vatandaşlar internet üzerinden ya da imar affı başvuru ofislerinden imar affı başvurularını tamamladıktan sonra bu süreçte ödemelerini de gerçekleştirebilecekler.

Kayıt sırasından alınan başvuru numarası ile Ziraat Bankası yatırılacak olan imar barışı ödemeleri başladı. 500 binden fazla vatandaşın çok kısa sürede başvuruda bulunduğu imar affından hangi yapı için ne kadar ücret ödeneceği ise e-devlet üzerinden başvuru tamamlandıktan hemen sonra ‘taahhuka bağlan’ sekmesine tıklanarak öğrenilebilecek.

İmar barışı ödemeleri ise kayıt sırasında verilen başvuru numarası ile Ziraat Bankası’na yatırılacak. Daha sonrasında ise istenen tutar Ziraat Bankası’na başvuru sırasında bildirilen numara ile ödenecek. Bu işlemleri tamamlayan vatandaşlar kısa sürede kaçak konumundaki yapılarını kayıt altın alarak ‘Yapı Kayıt Belgesi’ sahibi olabilecekler. İmar affı başvuruları için son gün 31 Ekim 2018 olarak belirlendi. Başvuru için ödenmesi gereken bedeller de en son 31 Aralık 2018 tarihine kadar tahsil edilebilecek.