EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İmar affı başvuruları başladı! İmar affı başvuruları nerede yapılıyor?

İmar barışı için başvurular 8 Haziran tarihinden itibaren alınmaya başladı! Peki, vatandaşlar başvurularını nereden ve nasıl gerçekleştirebilecek? İşte cevabı…

15 milyon vatandaşı ve yaklaşık 13 milyon yapıyı ilgilendiren imar affı için başvurular başladı. Peki, başvurular nereden yapılacak? Başvurular nasıl yapılacak? İmar affı başvuruları hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını sizler için derledik!

İmar affı başvuruları 8 Haziran Cuma günü başladı ve 31 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek. Milyonlarca yapının ‘yapı kayıt belgesi’ ile kayıt altına alınacağı ve imar sorunlarının ortadan kaldırılacağı uygulama için başvurular alınıyor.

Başvurular internet üzerinden ve İstanbul’da 39 farklı noktaya yerleştirilen imar affı başvuru merkezlerinde gerçekleştirilebilecek. İmar affı başvuruları ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü İmar Affı Randevu Sistemi üzerinden de yapılabilecek.

İmar barışı kayıtları, başvuruları ve sorgulama işlemleri turkiye.gov.tr adresi üzerinden 31 Ekim’e kadar yapılabilecek. Sisteme giriş yaptıktan sonra e-devlet şifresi, mobil imza, T. C kimlik kartı ya da banka veya kredi kartı ile şifre doğrulaması yapılarak istenen bilgilerin girişi yapılacak ve imar barışı için başvuru işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Konut barışından faydalanmak isteyen vatandaşlar 39 farklı noktada yer alan başvuru merkezlerinden de başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Bir diğer yöntem olarak sunulan http://istibrandevu.csb.gov.tr adresinden girdikten sonra T.C kimlik numaranızı, adınızı soyadınızı ve cep numaranızı girerek randevu talebinde bulunabiliyorsunuz.

Kaçak yapılarda meydana gelen elektrik, su aboneliği gibi kayıt dışı problemlerin çözülmesini ve vatandaşın devletle barışmasını sağlayacak olan uygulama için başvurular 8 Haziran Cuma günü başladı. İmar affından faydalanmak isteyen vatandaşların en geç 31 Ekim 2018 tarihinde belirtilen noktalarda ya da randevu sistemi üzerinden başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor.