Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

İlk defa ev alacaklara verilen konut desteği 25 bin TL’ye çıkarılıyor

İlk kez ev alacak vatandaşlar için konut desteği artırılıyor. 2019 yılında azami devlet katkısı tutarı 24 bin 746 TL olarak uygulanacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunulan yasa teklifiyle ilk defa ev sahibi olacaklar için konut desteği artırılıyor. Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre; bu yıl için yeniden değerleme oranı yüzde 23.73 olarak belirlendiği için 2019 yılında ilk defa konut alacak olan vatandaşlara azami devlet katkısı tutarı 24 bin 746 TL olarak uygulanacak.

BANKALARA MÜRACAAT EDİLMESİ GEREKİYOR

Devlet Katkılı Konut Hesabı’ndan yararlanacak olanların, evini aldıktan sonra altı ay içinde bankalara müracaat etmesi gerekiyor. Söz konusu devlet katkısından yararlanacak olanların, Nisan 2015’ten itibaren katkı alınan başka bir konuta sahip olmaması şartı aranıyor.

Hesap açanların en az üç yıl birikim yapması ve taksitlerini aksatmaması gerekiyor. Taksitlerin aksaması durumunda ise devlet katkısı hakkı bitiyor.

2018 yılı için konut hesabına bir defaya mahsus olmak üzere 37 bin 645 TL’ye kadar toplu para yatırılabiliyor. Söz konusu hesap sahipleri, bir yıl içinde konut hesabından en fazla iki kez para çekebiliyor.