EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İkinci çeyrekte ticari gayrimenkul fiyatları gerilemeyi sürdürdü

Ticari birimlerde 2018 yılının ikinci çeyreğinde kiralama etkinlikleri zayıfladı. Ofis ve mağaza kira bedelleri düşmeye başladı.

Cushman & Wakefield tarafından hazırlanan araştırma raporuna göre ofis ve mağaza kira bedelleri 2018 yılının ikinci çeyreğinde sınırlı kaldı. Kira bedellerinde düşüşler devam ediyor.

24 Haziran tarihinde gerçekleştirilen genel seçimler ve seçim öncesindeki ve sonrasındaki dönemler döviz kurlarının sürekli inip çıkması piyasayı olumsuz yönde etkiledi. Gayrimenkul kiralama faaliyetleri 2018 yılının ikinci çeyreğinde sınırlı kaldı. Bununla birlikte ofis ve mağaza birimlerinde kiralama bedellerinde de belirgin düşüşün sürdüğü tespit edildi.

2018 yılının ikinci çeyreğinde ticari gayrimenkulde fiyatlar geriledi

Dünyaca yetkinliği olan ticari gayrimenkul danışmanlık şirketi Cushman & Wakefield tarafından düzenlenen "Türkiye Pazar Analizleri 2018 İkinci Çeyrek Ofis, Perakende ve Sanayi ve Lojistik" araştırma raporundan elde edilen bilgilere göre, 2018 yılının ilk çeyreğinde yüzde 22’ye kadar gerileyen mağaza ve ofislerin 2018’in ikinci çeyreğinde de düşüşleri devam etti.

Levent’te ofis fiyatları yüzde 22 düşerek metrekare bazında 32 dolar seviyesine geriledi

Megakent İstanbul Levent’te bulunan ofis kiraları 2018 yılının ikinci çeyreğinde 2017 yılının aynı zamanına kıyasla yüzde 22 düşüş yaşayarak 32 dolar seviyesine, Esentepe Gayrettepe bölgesinde yüzde 16 düşüş yaşayarak 21 dolar seviyesine, Maslak bölgesinde ise yüzde 17,9 düşüşle 23 dolar seviyesine geriledi.

İstanbul Anadolu Yakasında ve İzmir’de ticari gayrimenkulde fiyatlar sabit!

2018 yılının ikinci çeyreğinde 2017 yılının aynı dönemine kıyasla metrekare temelinde ofis kiraları Levent bölgesinde yüzde 22 düşüş yaşadı ve 32 dolar seviyesine geriledi. Ofis ve cadde mağazalarında İstanbul Anadolu Yakası ve İzmir'de sabitken, başkent Ankara'da ise ticari gayrimenkul fiyatları yüzde 11,8 düşüş yaşayarak 15 dolara seviyesine geriledi.