EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İhlas Gayrimenkul Geliştirme ve China Silk Road Group yeni ortaklıkları için imzaları arttı

Çin'in İpek yolu'nu canlandırma projesine ortak olan İhlas Gayrimenkul Geliştirme, Çin'in önde gelen firmalarından China Silk Road Group ile ortak şirket kuruyor.

Son dönemin en önemli girişimlerinden birine imza atan İhlas Gayrimenkul Geliştirme, İhlas – China Silk Road A.Ş. adıyla faaliyet gösterecek ortak girişimle, Türkiye’den projelerine finansman arayan Türk Şirketleri ile Çin şirketlerini buluşturacak ve Türkiye’ye yapılacak büyük proje ve yatırımlar için Çin’den ortaklıklar ve finansman getirecek.

Bu çalışmanın ilk adımı olarak China Silk Road, İhlas ile birlikte BOTAŞ ihalelerine, enerji projelerine, alt yapı işlerine, birlikte teklif sunmak da dahil danışmanlık hizmeti vermek için dünya devi Petro China’yı da aralarına alarak iş birliğini geliştirmek istiyor. İhlas, BOTAŞ gaz depolama ihalelerine Petro China şirketi olan Huan Qiu ile ortaklık yaparak katılacak.

China Silk Road Group Başkanı Yan Li Jin, Başkan Yardımcısı Chen Hong Jian ve İhlas Holding Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören’in de katıldığı basın toplantısı İhlas merkez binasında gerçekleşirken, imza töreninde ortaklığın temelleri atıldı.

Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması adına önemli çalışmalar yürütecek şirketin yönetim kurulunda China Silk Road firmasından 2 yönetici ile İhlas’dan 2 yönetici yer alacak.

İhlas merkez binasında faaliyet gösterecek şirket, Türkiye’ye yatırımları ve ortaklıkları kolaylaştıracak, iki ülke arasındaki ticari ve kültürel iş birliğini geliştirmek adına medya çalışması, Ortadoğu ve Afrika Enerji projelerine de ortaklık, finans bulmak, ortak bulmak, ortaklık yapmak ve desteklemek görevlerini üstlenecek. Şirket, bununla birlikte Çin Devlet fonlarına ve Çin’in dev yatırım fonlarına hızlı ve etkin ulaşmayı temin etme görevini üstlenecek.