EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İBB’den İstanbul’a dev kent ormanı projesi!

İBB tarafından İstanbul Avrupa Yakasının Kemerburgaz lokasyonunda dev bir kent ormanı kurulması için gerekli hazırlıklara start verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) İstanbul ili içerisinde yeşil alanların artırılmasına ilişkin dev bir çalışma geliyor. İBB tarafından İstanbul Avrupa Yakasının en yeşil lokasyonlarından Eyüp’e bağlı Kemerburgaz mevkiinde dev bir kent ormanı kurulacak.

İBB tarafından İstanbul Avrupa Yakası Kemerburgaz lokasyonunda “Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı" hayata kazandırılacak.
“Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı” projesinin ilk etabının önümüzdeki eylül ayı içerisinde açılması hedefleniyor. Dev orman alanı Alibeyköy Baraj Gölü’nün kuzeyinde kalacak şekilde konumlandırıldı. Proje 5 milyon 283 bin 429 metrekare devasa bir alan üzerinde yaşama kazandırılıyor.

Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı Projesi'nde, sadece ormanlık alanlar ve doğa aktivite alanları yer almayacak. Çok geniş kapsamda planlanan projenin içerisinde sosyal etkinlik alanları ve yeme içme alanlarına da yer verilecek. Keyifli vakit geçirilebilecek çok kapsamlı bir konseptle hayata kazandırılan Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı Projesi’nde kır lokantaları, kır kahveleri, uçurtma atölyeleri, büfe, ibadethane, seyir kulesi, fauna tanıtım alanı, hayvan barınakları, bisiklet kioskları, büfe, satış birimleri ve idari binalar yer alacak.

Avrupa Yakası Uluslararası Kent Ormanı Projesi hayata kazandırılırken ekolojik ve coğrafi özellikler üzerinde de durularak, var olan orman dokusu muhafaza edilerek ve mevcut flora ile faunaya ayak uyduran bir dizayn yaklaşımı ile düzenlenen orman için toplam 8 bin 167 ağaç, 420 bin çalı ve 160 bin yer örtücü dikimi tamamlandı. Projenin ilk etabı önümüzdeki eylül ayı içerisinde hizmete sunulacak.