EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

İBB’den İstanbul dönüşümünde büyük atılım!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2018 yılı içerisinde İstanbul’un 8 farklı ilçesinde kentsel dönüşüm çalışmalarına başlanacak.

Beykoz Ortaçeşme kentsel dönüşümüne ilişkin bilgilendirme toplantısında önemli açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal İBB’nin 2018 yılında 1 milyar TL’lik bütçe ile 8 ilçede kentsel dönüşümün startını vereceklerini kaydetti.

2018 yılı için kentsel dönüşüm alanında kullanılmak üzere belediyenin bütçesine 1 milyar TL değerinde bir bütçe ayırdıklarını ifade eden Başkan Uysal, İstanbul’u 8 ilçesinde kentsel dönüşüm çalışmalarının bu yıl içerisinde başlayacağını açıkladı.

İstanbul’da 2018 yılı içerisinde yürütülmesi planlanan kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler veren İBB Başkanı Uysal,

“Fatih’teki 30 sene 50 sene önce yapılmış daireden 100 metrekare daireyi 100 metrekare yerine 80 metre yapıp hepsinde yüzde 20 kestiğimiz zaman zaten vatandaş adına bunda 30 sene önce yapılmış daire ile bugün yapılan 80 metre daire daha kullanışlı daha konforlu.

“Dairenin yüzde 20’sini satınca maliyetin yüzde 70’ini çıkarıyoruz”

O zaman biz yüzde 20’leri sattığımız zaman maliyetin yaklaşık yüzde 60 yüzde 70’ini çıkartıyoruz. Geri kalan yüzde 30’unu da biz belediye bütçesinden destek verelim kentsel dönüşüme başlayalım.

“Bu yıl içerisinde 8 ilçemizde kentsel dönüşüm çalışmalarına başlıyoruz”

Beyoğlu’nda temel attık, bir yerde başladık. Büyükçekmece’de işlem bitti, inşaat başlamak üzere, Gaziosmanpaşa’da 3 yerde başladık. Bayrampaşa’da daha önceden başlamış yer vardı onun devamını yapıyoruz. Zeytinburnu’nda başlıyoruz. Fatih’te başlıyoruz. Bu yıl içerisinde 8 ilçemizde başlıyoruz” şeklinde konuştu.