EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Home & tex CNR EXPO'da başladı

Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı Home & Tex CNR EXPO Yeşilköy'de kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Ev tekstili ve dekorasyon dünyasının ulusal ve uluslararası gereksinimlerine yanıt veren Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı (Home&Tex), CNR EXPO Yeşilköy’de başladı. TETSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Aydın: "Bu fuar sayesinde 3 milyar dolar ihracatımızı 4 milyar dolara çıkartmak istiyoruz. Yani buradaki iş birlikleri sayesinde 1 milyar dolarlık ihracat artışı hedefliyoruz."

CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel: “Fuarda ‘Alım Heyeti Programı’ düzenliyoruz. Bağımsız Devletler Topluluğu, Avrupa ülkeleri, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Körfez ülkeleri başta olmak üzere 60’ın üzerinde ülkeden gelen satın almacı heyetleri, katılımcı firmalarımızla buluşturuyoruz.”

Ev tekstili ve dekorasyon sektörünün ihracatını artırmak amacıyla bu yıl beşincisi düzenlenen Ev Tekstili ve Dekorasyon Fuarı (Home&Tex), sektör öncüsü 600 markanın katılımı ile başladı. CNR EXPO Yeşilköy’de 28 Ekim tarihine kadar açık kalacak fuar, İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TETSİAD) iş birliğinde gerçekleştiriliyor.

“Fuar, Türkiye’nin tasarım merkezi olma hedefine hizmet ediyor”

TETSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Aydın, Türk ev tekstilinin 3 milyar dolarlık ihracatı olduğunu belirterek, “Fuara 300 firma 600 marka ile katılıyor. Fuarda tülden kumaşa, halıdan perdeye kadar akla gelebilecek her türlü ev tekstili ürünleri sergileniyor. Dünyada çok az ülke 'hem tasarlayan hem de üreten ülke olma' özelliği taşıyor. Türk ev tekstili temsilcileri olarak üretirken tasarlayabilmenin getirdiği avantajları fuar aracılığıyla tüm dünyaya sergiliyoruz" dedi. Ev tekstili ve dekorasyon sektörünün kilogram başına ihracat değerinin 8 dolardan başladığını dile getiren Aydın, "Bu fuar sayesinde 3 milyar dolar ihracatımızı 4 milyar dolara çıkartmak istiyoruz. Yani buradaki iş birlikleri sayesinde 1 milyar dolarlık ihracat artışı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı. Aydın, Türkiye'yi tasarım merkezi haline getirmek istediklerini belirterek, fuarın bu amaca da hizmet edeceğini sözlerine ekledi.

Fuarda 60’ın üzerinde alım heyeti ağırlanıyor

CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, “Fuarda ‘Alım Heyeti Programı’ düzenliyoruz. Alım Heyeti Programı’ düzenliyoruz. Bağımsız Devletler Topluluğu, Avrupa ülkeleri, Kuzey Afrika, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Körfez ülkeleri başta olmak üzere 60’ın üzerinde ülkeden gelen satın almacı heyetleri, katılımcı firmalarımızla buluşturuyoruz. Home&Tex Fuar her yıl olduğu gibi bu yıl da Almanya, Fransa ve İtalya’nın yanı sıra Rusya’dan yoğun ilgi görüyor. Fuara yabancı alım heyetlerinin yanı sıra, Denizli, Uşak, Bursa, Ankara, Mersin, Kayseri, Çanakkale, Kocaeli ve Balıkesir başta olmak üzere Türkiye’nin de dört bir yanından alım heyetleri katılım gösteriyor” diye konuştu.

30 bin ziyaretçi hedefi

Şenel, Home&Tex’in Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri başta olmak üzere çok sayıda sektör profesyonelini bir araya getirdiğini aktararak, bu yıl fuarda, 30 bin ziyaretçi hedeflediklerini söyledi. Home&Tex aralarında Namık Bademlioğlu’nun da bulunduğu ünlü tasarımcıların özel tasarımlarına ev sahipliği yapıyor. Fuar kapsamında düzenlenen seminerler, trend alanı ve çeşitli atölye çalışmaları ziyaretçiler tarafından ilgiyle takip ediliyor. Tekstil Tasarımcıları Derneği tarafından hazırlanan workshoplarda ev tekstilinin tasarım aşamaları, dokuma tezgahı ve dijital baskı makinelerinde yapılış aşamaları ziyaretçilerle paylaşılıyor.