EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Her üç kamu çalışanından biri kiracı

Kamu çalışanları üzerinde yapılan araştırma, her üç kamu çalışanından birinin kiracı olduğu ortaya koydu. Kendi evlerinde oturanların oranı ise yüzde 57 olarak açıklandı.

Kamu çalışanları üzerinde bir araştırma gerçekleştirildi. Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; Ajans Press, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu verileri derleyerek yaptığı araştırma sonucunda Türkiye'de her üç kamu çalışanından birisinin kiracı olduğu ortaya çıktı.

KENDİ EVİNDE OTURANLARIN ORANI YÜZDE 57.2

Yapılan araştırma ile kendi evlerinde oturan kamu çalışanı oranı yüzde 57.2 olarak açıklandı. Çalışanların yüzde 12.5'si ailesinin evinde yaşarken, yüzde 2.2'si ise lojmanda oturuyor.

YÜZDE 90’I 5 BİN TL’DEN DAHA AZ MAAŞ ALIYOR

Çalışma ve Toplumsal Yaşam Deneyimleri raporuna göre, kamu çalışanlarının yüzde 90.6’sının 5 bin TL’den daha az maaş alıyor. Yüzde 49.2’sinin geliri ise aylık gelirinin 4 bin TL ile 7 bin 500 TL arasında.

YÜZDE 90’I BORÇ ÖDEMEDE ZORLANIYOR

Yapılan araştırma ile kamu çalışanlarının yüzde 95’inin kredi kartı kullandığı belirlendi. Buna paralel olarak kamu çalışanlarının yüzde 90’ının borç ödeme de zorlandığı tespit edildi.