Nef Ormantepe
2 Yıl Sonra Teslim
Nef Ormantepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Avenue İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Avenue İstanbul İstanbul Avrupa / Büyükçekmece 443.000 TL - 1.100.000 TL Proje Detayı
Self İstanbul
1 Yıl Sonra Teslim
Self İstanbul İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Sinpaş Finans Şehir
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Finans Şehir İstanbul Anadolu / Ümraniye 475.000 TL - 3.000.000 TL Proje Detayı

Haydarpaşa Garı'nın geleceği belli oldu

Bakan Arslan, İstanbul deyince akla gelen ilk simgelerden biri olan Haydarpaşa Garı'nın hızlı tren garı olarak kullanılmaya devam edileceğini söyledi.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın Haydarpaşa gar sahası hakkında Kadıköy Belediyesi'nden bilgi talep etmesiyle başlayan tartışmalara son noktayı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan koydu. Bakan Arslan'ın açıklamalarına göre, Haydarpaşa Garı, yüksek hızlı trenlerle birlikte İstanbul'a tren garı olarak hizmet vermeye devam edecek.

Sahanın ne amaçla kullanılacağı bilinmiyor

Bakan Arslan'ın açıklamaları kapsamında gar binası, TCDD'nin hızlı tren ile bölgesel tren hizmeti için kullanılmaya devam edecek. Geçmişte yük limanı olarak kullanılan liman bölgesinin ise kruvaziyer ve yat limanı olarak İstanbul'a hizmet verecek. Gar ve limanın arkasında bulunan sahanın ise hangi amaçla kullanılacağı henüz netleşmedi.

Projelerde bir aksama yok

Basın mensuplarının mega projelerle ilgili sorularına da cevap veren Bakan Arslan, "Projelerimizde herhangi bir aksama yok. Bütün büyük projelerimizi takvimlerimize uygun, hatta mümkünse daha da erken bitirmenin gayreti içindeyiz. Bu, büyüyen, güçlenen Türkiye'nin 2023 hedeflerine ve sonraki hedeflerine sağlıklı yürümesini getirecek" diye konuştu.