EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Harem Otogarı’nda adres değişiyor

Yeni köprü ve otoyollarla işlevini yitiren Harem Otogarı taşınıyor. Otogarın yeni adresi ve detayları ile ilgili tüm bilgiler haberimizde…

İstanbul Anadolu Yakası’nda hizmet veren Harem Otogarı taşınıyor. 1970 yılından beri hizmet veren ancak üçüncü köprü ile Kuzey Marmara Otoyolu güzergahının şehirlerarası hareket eden otobüs firmaları için zorunlu hale gelmesi üzerine Harem Otogarı işlevini yitirmişti. Ayrıca Haydarpaşa Port Projesi kapsamında kalan Harem Otogarı, taşınması kaçınılmaz oldu.

Harem Otogarı’nın yeni adresi belli oldu. Otogar, Sabiha Gökçen Havalimanı’na komşu bir arazi üzerinde hizmet vermeye devam edecek.

200 ARAÇ KAPASİTESİNE SAHİP OLACAK

Hürriyet Gazetesi'nden Fatma Aksu’nun haberine göre yeni Harem Otogarı’nın bu yıl sonunda hizmete girmesi planlanıyor. 200 araç kapasitesine sahip olacak otogar 23 peron ile vatandaşlara hizmet verecek.

Yeni otogar projesinde yolcu bekleme salonları yer alacak. Ayrıca ulaşım kolaylığının sağlanabilmesi için projede otobüs ve taksi durakları bulunacak.

İstanbul Anadolu Yakası Kurtköy’de yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı’na 2 kilometre uzaklıkta 64 bin metrekarelik alana taşınacak olan Yeni Harem Otogarı projesinde çalışmaların Haziran ayında başlaması planlanıyor.

ESKİ YERİ İŞLEVİNİ YİTİRDİ

İşlevini uzun zaman önce yitiren Harem Otogarı, artık otobüs firmalarının büyük çoğunluğu tarafından kullanılmıyor. Anadolu Yakası’ndan şehirlerarası otobüs firmalarını kullanmak isteyen yolcular, ilçe merkezlerinden servis araçlarıyla Dudullu, Şerifali, Samandıra gibi bölgelerde oluşturulan peron alanlarına taşınıyor.

Proje, şehirlerarası otobüslerin kolay erişim sağlaması için geliştirildi. Yeni otogarın yapımına ilişkin plan değişikliği ise İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin oy çoğunluğu ile kabul edildi.