EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Halk GYO'nun 2017 yılı ilk yarısındaki kârı 24,7 milyon TL oldu

2017 yılının ilk yarısında 27,4 milyon TL'lik karla bitiren Halk GYO, Bizimtepe Aydos ve Şehristan Konutları'nın satışlarına tüm hızıyla devam ediyor.

2017 yılının ilk yarısını başarılı bir tablo ile geride bırakan Halk GYO’nun, kira, konut ve finansal gelirlerinden oluşan toplam hasılatı 43,5 milyon TL olarak gerçekleşirken, Şirketin 6 aylık net karı 24,7 milyon TL oldu. Hayata geçirdiği projelerle faaliyet gösterdiği bölgelerin çehresini değiştirmeyi amaçlayan Halk GYO’nun, nitelikli ofis, konut ve otel projelerinden oluşan gayrimenkul portföy büyüklüğü ise 2 milyar TL’ye yaklaştı.

Türkiye açısından ekonomik ve sosyal zorluklarla başlayan 2017 yılının, akılcı manevralarla başarıya dönüştüğünü ifade eden Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah YETGİN şöyle ekledi: “Halk GYO olarak faaliyetlerimize başladığımız 2010 yılından bu yana gayrimenkul sektörüne ve ülkemize değer katmak için çalışıyoruz. Yedi yıl gibi kısa bir sürede portföyümüzü yeni projelerle zenginleştirerek, yaklaşık 4 kat artırdık. 2017, hem bizim hem de ülkemiz için mutluluk verici düzeydeki ekonomik istikrar ve başarılarla sürüyor. Ülke ve sektör olarak ikinci çeyrekte de vitesi artırdık. Şimdi 2023 hedefleri doğrultusunda tam gaz ilerleme vakti.”

Ülkemizin öncelikle bölgesel nihai olarak da küresel finans merkezi olması vizyonu ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda hayata geçirilen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi’nin en büyük paydaşlarından biri olan Halk GYO, proje kapsamında 46 ve 34 katlı iki ofis kulesi ve 8’er katlı 3 ticari bloğun inşasına 2016 yılsonunda başladı. Türkiye’nin önde gelen finans kuruluşlarını bir araya getirecek mega projenin tamamlandığında binlerce kişiye yeni iş imkânı sağlaması öngörülüyor.

Halk GYO’nun Vakıf GYO ile ortak hayata geçirdiği, Aydos Ormanı’nın yanı başında yüzde 90 peyzaj alanı ile yükselmeye devam eden Bizimtepe Aydos projesi, Şirketin “doğru lokasyonda doğru proje” anlayışının en güzel örneklerinden biri. İstanbul Anadolu Yakası’nın en gözde ilçelerinden biri olan Sancaktepe’deki 1.037 konutluk Bizimtepe Aydos Konut projesinde satışlar sürüyor. Projeden ev sahibi olmayı düşünenler, örnek daireyi ziyaret ederek detaylı bilgiye ulaşabiliyor.

Halk GYO ve ER Konut A.Ş. ortaklığında Erzurum’da hayata geçirilen Şehristan Konutları projesinin satışları da devam ediyor. 24 bin metrekarelik arsa üzerinde, 3 farklı tipte 13'er katlı 13 bloktan ve toplamda 620 daireden oluşan projenin Mayıs 2018 tarihinde alıcılarına teslim edilmesi planlanıyor.

Prestijli konut projeleriyle kent yaşamına değer kattıklarını vurgulayan Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin; “Halk GYO adıyla imza attığımız her işte öncelikli olarak insanların yaşam standartlarını yükseltirken, bulunduğumuz bölgenin fiziki ve sosyal şartlarına da katkı sağlamayı amaçladık. Bizimtepe Aydos, Şehristan Konutları, Referans Bakırköy gibi projelerimiz bu anlayışın sonucunda ülkemize değer katan ve talep gören işler oldu. İstanbul’u küresel bir finans merkezine dönüştürecek IUFM projesi de tamamlandığında çevresine ve dokunduğu birçok sektöre değer katan bir proje olacaktır. Halk GYO olarak hayata geçirdiğimiz ve paydaşı olduğumuz her işle sektöre ve Ülkemize katkımızı artırarak sürdürmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.