EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Halk GYO'dan yarıyılda net 33,2 milyon TL kar!

Gayrimenkul sektörünün lider gayrimenkul yatırım ortaklıklarından Halk GYO’nun 2018 yılı yarıyıl net karı 33,2 milyon TL seviyesinde tespit edildi.

Türkiye’nin gayrimenkul alanında önde gelen firmalarından Halk GYO 2018 ilk yarıyıl net karı 33,2 milyon TL şeklinde açıkladı. Şirketin aktif büyüklüğü 2,34 milyar TL seviyesinde ve öz kaynakları da 2,0 milyar TL seviyesinde gerçekleşti.

Halk GYO tarafından yapılan gayrimenkul satışı, ofis kiralaması ve finansal işlemler toplamında elde edilen hasılat 101 milyon TL şeklinde ve net dönem karı da 33,2 milyon TL şeklinde gerçekleşti.
Halk GYO tarafından şirketin yarıyıl net karı kamuoyuna duyuruldu. Şirket yılın ilk yarısında 33,2 milyon TL net kar elde etmiş olduğunu bildirdi.

Birlikten güç doğacak, Türkiye kazanacak” kampanyası kapsamında konut teslimleri start alan Bizimtepe Aydos ve Şehristan Konutları’nın satış fiyatlarında yüzde 20 indirim uygulayan Şirket, konut satış gelirlerinin etkisiyle toplam hasılatını 101 milyon TL seviyesine kadar çıkardı. Elde edilen net kar da ilk yarıyılın sonunda 33,2 milyon TL şeklinde tespit edildi.

Konut seferberliğinde hem Türkiye ekonomisinin hem de Halk GYO’nun kazanç elde ettiğine vurgu yapan Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin,

“2018’in ilk yarıyılı gayrimenkul sektörü için çok verimli bir dönem oldu. Haziran ayında toplam konut satışında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 22,4 artış gerçekleşti. Konut satışlarında yakalanan bu ivmenin yılın ikinci yarısında da sürmesi için tüm çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mayıs ayında konutta KDV ve tapu harcı indirimi ile başlayan ve konut kredisi faizlerindeki 0,98 desteği ile devam eden süreçte gerek kamu gerekse özel sektör, ekonomimizi ileriye taşımak adına çok başarılı bir dayanışma örneği gösterdi” dedi.