EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Halit Dumankaya 'terör örgütüne finansman sağlama' suçundan tutuklandı!

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Halit Dumankaya'nın da aralarında bulunduğu 7 kişi, "Terör örgütüne finansman sağlama" suçlamasıyla tutuklandı.

Anadolu Örgütlü, Kaçakçılık ve Mali Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) "himmet" adı altında finansal destek sağlandığı iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevkedilen 44 kişinin akıbeti belli oldu.

Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği, tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen 44 kişiden, aralarında Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Halit Dumankaya'nın bulunduğu 7 kişiyi tutukladı.

Suç dosyası kabarık!

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Halit Dumankaya'nın "Suçtan kaynaklı mal varlığını aklama" ve "Terör örgütüne finansman sağlama" suçlarını işlediğini gösterir banka hesap hareketleri, ilgili hesaplara giren çekler üzerine yazılı kurban, burs, zekat gibi ibarelerin bulunması, bir kısım çeklerin iş yapılan kişilere karşılık yapılan ödemelerden, bir kısmının bu şahısların beyanları doğrultusunda rızaları olmaksızın bağış veya yardım adı altında ciro ettirilip alıkonulması ve bu çeklerin FETÖ/PDY terör örgütüne finansman sağlamak amacıyla açılmış olan hesaplara yine bu şüphelilerden bir kısmının ciro edilerek girilmesi gibi kuvvetli suç şüphesi bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi.