EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Gurbetçilere 100 milyon TL’ye yakın satış işlemi gerçekleştirildi

Almanya Düsseldorf’taki Evim Türkiye Fuarı’nda 400 milyon TL’lik satış bağlantısı gerçekleştirildi. Bunun yanı sıra 100 milyon TL’ye yakın satış işlemi yapıldı.

8-10 Şubat tarihleri arasında Almanya Düsseldorf’ta düzenelen Evim Türkiye Fuarı sona erdi. Gurbetçilerin uzun kuyruklar oluşturduğu Evim Türkiye Fuarı’nda satıcıların yanı sıra alıcılar da kazandı. Hürriyet Gazetesi’nden Gülistan Alagöz’ün haberine göre; toplam 76 gayrimenkul firmasının yer aldığı fuarda 15 farklı şehirden 100’ün üzerinde proje tanıtıldı.

6 BİN ZİYARETÇİ GELDİ

Almanya’nın diğer şehirlerinin yanı sıra Avrupa ülkelerinden de birçok ziyaretçi Evim Türkiye Fuarı’na ilgi gösterdi. 3 gün boyunca toplamda 6 bini aşkın kişi fuarı ziyaret etti. Fuarda 400 milyon TL’lik satış bağlantısı, 100 milyon TL’ye yakın satış işlemi gerçekleşti. Özel kampanyaları kaçırmamak isteyenler satış sözleşmesi imzalarken, kimileri ise projeleri yerinde incelemek için Türkiye’ye geleceklerini ifade etti.

RAKAMLARLA EVİM TÜRKİYE

400 milyon TL: Firmaların fuarda sağladığı iş bağlantısı

4 bin 900 metrekare: Fuar alanı büyüklüğü

100 milyon TL: Fuar esnasında yapılan satış

76: Fuara katılan firma sayısı

15: Fuarda sergilenen projelerin yer aldığı il sayısı

‘İYİ Kİ BURAYA GELDİNİZ’ DEDİLER

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç; Düsseldorf’ta canlı satış atmosferinin yakalandığını ifade etti. Şekib Avdagiç; Gurbetçi vatandaşlarımız, ‘İyi ki buraya geldiniz, daha önce neden yoktunuz’ diyorlardı. Bana göre bu söz, fuarın başarısının en büyük ispatıdır” diye konuştu.

HAYALLERE DESTEK OLDUK

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Evim Türkiye Fuarı’na destek olarak inşaat firmaları ile Avrupa’daki gurbetçi vatandaşlar arasında köprü olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

KONUTTA GÜCÜMÜZÜ GÖSTERDİK

Türkiye’de üretilen konutların kalite olarak Avrupa ile yarışabilecek konumda olduğunu belirten TOKİ Başkanı Ömer Bulut, fiyat yönünden de cazip olduğunu ifade etti.

KONUT SATIŞI DÖVİZ KAZANDIRIYOR

KONUTDER Başkanı Altan Elmas, fuarın Türkiye’deki gayrimenkul sektörü için başarılı bir test sürüşü olduğunu ifade etti. Avrupalı Türklerle yüz yüze buluşmak gerektiğinin öneminin bir kez daha görüldüğünü belirten Altan Elmas; “Birçok üyemizle katıldığımız fuara olan ilgi herkesi memnun etti. Binlerce kilometre uzakta yaşasalar da gönülleri Türkiye’yle atan vatandaşlarımıza Türkiye’den avantajlı fiyatlarla ev sahibi olma fırsatı sunuldu. Fuara yalnızca Almanya Düsseldorf’tan değil Almanya’nın diğer şehirlerinden ve çevre ülkelerden katılım olması da dikkat çekiciydi. Çok verimli görüşmeler yapıldı. Güzel bir kaynaşma ve sinerji yaşandı diyebiliriz” şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’YE YATIRIM VAKTİ

GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, hem yurtdışındaki Türk vatandaşları hem de yabancı yatırımcılar için Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapmanın doğru bir zaman olduğunu belirtti. Avrupa’daki Türklerin kendi ülkelerinde, kendi memleketlerinde yatırım yapma hayalleri olduğunu ifade eden Feyzullah Yetgin; “Ancak yatırım konusunda doğru bilgilendirmeye ihtiyaç duyuyorlar. Fuar, yurtdışındaki vatandaşlarımızın Türkiye’deki yatırım imkanlarını görmelerini sağladı” ifadelerini kullandı.

YURTDIŞI TANITIMA AĞIRLIK VERMELİ

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Türkiye’nin uluslararası konut satışlarından aldığı payın oldukça az olduğunu vurguladı. Hükümet tarafından art arda yapılan yeni düzenlemelerle bu payın artacağını kaydeden Nazmi Durbakayım, bunun için ulusal bir fon oluşturulması ve tanıtım harcamalarının buradan karşılanması gerektiğini belirtti. Müteahhitlere devlet desteğinin sağlanması gerektiğini söyleyen Nazmi Durbakayım; “Firmaların yurtdışında açacağı satış ofisi yatırımı Turquality kapsamına alınmalı ve desteklenmeli. Yabancılara KDV istisnası kapsamında yapılan konut ve iş yeri satışları ‘diğer döviz kazandırıcı faaliyetler’ olarak kabul edilmeli. Bu kapsamda, Eximbank’ın sektöre kredi kullandırmasının önü açılmalı” diye konuştu.

Haberin tamamına BURAYI tıklayarak ulaşabilirsiniz!