Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Gelecek 20 yılda 6.5 milyon konut dönüştürülecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, önümüzdeki 20 yılda 6.5 milyon konutun dönüştürülmesinin hedeflendiğini açıkladı. Tüm detaylar haberimizde…

Türkiye’nin mekansal strateji planı için çalışmaları başlattıklarını, yıl sonu itibariyle de büyük bir yol kat edilmiş olunacağını ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum; “2023'e kadar tüm illerimizin mekansal planları hazırlanmış olacak. Tüm yatırımlarımız bu planlar çerçevesinde hayata geçirilecek, çevreye duyarlı sanayileşmenin ve şehirleşmenin önünü sonuna kadar açacağız” dedi.

Kentsel dönüşümü tamamlayarak şehirleri daha sağlıklı ve güvenli yarınlara taşıyacaklarını söyleyen Murat Kurum, mahalle kültürünün yansıtılmasını ve yatay mimariyi esas alan projeleri yürüteceklerini belirtti.

Yılda 300 bin konut ile 2023 yılına kadar “acil öncelikli” 1.5 milyon konutun dönüşümünü sağlamış olacaklarının altını çizen Bakan Kurum; “Gelecek 20 yılda da tespitlerimiz doğrultusundaki 6.5 milyon konutu dönüştürmüş olacağız. İstanbul başta olmak üzere tüm şehirlerimizde bu dönüşümün hızlı, kararlı bir şekilde yürüteceğiz. Bunları yaparken de artık gelecek vizyonuna uygun, geleceğin şehirleri olarak 'akıllı şehir' uygulamalarını da hayata geçireceğiz. Ülkemizi, coğrafi bilgi endüstrisini kurmuş, yerli ve milli teknolojisini ihraç eden, küresel rekabette öncü bir konuma hep birlikte getireceğiz” ifadelerini kullandı.