Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Geleceğin konut trendlerine 4 akım şekil verecek

Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik, geleceğin konut trendlerine 4 akımın şekil vereceğini söyledi. Tüm detaylar haberimizde…

Google, Apple gibi şirketler konaklama sektörüne önemli yatırımlar yapmaya başladı. Gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcileri dünyada gelişen trendlere ayak uydurabilen şirketlerin ayakta kalacağına dikkat çekti.

Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik geleceğin konutlarına sürdürülebilirlik, duyarlı mimari, birlikte yaşam ve yapay zekanın yön vereceğini belirtti. Yeni Şafak’ta yer alan habere göre; 2050 yılında 9.8 milyarlık dünya nüfusunun üçte ikisi kentlerde yaşayacağını söyleyen Mahmut Sefa Çelik; “11 yıl sonra İstanbul, 43 dünya mega kentinden biri olarak 17 milyon nüfusa ulaşacak. Konut, ulaşım, enerji ve diğer altyapı sorunlarına bağlı olarak artan kentsel nüfuslarla birlikte istihdam, eğitim ve sağlık gibi temel hizmetlerin karşılanmasında zorluklar doğacak. Amazon, Alphabet ve Facebook gibi teknoloji devlerinin de sektöre girmesiyle muazzam değişimler yaşanabilir” şeklinde konuştu.

DOĞA VE İNSAN ODAKLI PROJE ŞART

Konut sektörünün Türkiye'de de büyümeye ve ekonominin kaldıracı olmaya devam edeceğini söyleyen Çelik; “Bu noktada ülkemizin ihtiyaçlarını doğru okumak gerekiyor. Önemli olan konut arzına karşı konut üretmek değil; şehirlerimizi doğru bir şekilde planlamak. Çağdaş ve kalıcı olabilmenin yolu doğa ve insan odaklı üretimden geçiyor” ifadelerini kullandı.