EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Gebze-İzmir Otoyolu Projesi'nde geri sayım başladı

Gebze-İzmir Otoyolu Projesi'nin geçtiği bölgelerde ev ya da arazisi bulunan kişiler mayıs ayını dört gözle bekliyor.

Türkiye'nin mega projeleri bir bir tamamlanmaya devam ediyor. 2013 yılında Marmaray'ın hizmete açılmasından sonra geçtiğimiz hafta Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde inşaat çalışmalarının da tamamlanmasıyla projelerin etkileri gün yüzüne çıkmaya başladı. Geçtikleri bölgelerin değerine değer katan projeler, konut fiyatlarını da büyük oranda etkiledi.

İstanbul'dan İzmir'e kadar geçtiği bütün bölgelerde konut fiyatlarını artırması beklenen 433 kilometrelik Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi için de geri sayım başladı. Projenin en önemli ayağını oluşturan İzmit Körfezi Asma Köprüsü’nde tabliyelerin montajı için çalışmalar devam ediyor. Toplamda 113 tabliyeden oluşacak olan köprünün mayıs ayı sonlarında tamamlanacağı öngörülüyor.

Kötü hava koşulları sebebiyle inşaat çalışmaları zaman zaman aksasa da inşaatın hızla devam ettiği belirtilen köprü, 2 bin 682 metre uzunluğundaki köprü bin 550 metre orta açıklığı ile dünyanın en büyük orta açıklığa sahip asma köprüleri arasında 4’üncü sırada yer alıyor.