EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Gebze-Halkalı Marmaray Hattı Mart ayında hizmete açılacak

Gebze-Halkalı Marmaray Hattı ile ilgili açıklamalarda bulunan Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan; “Mart’ın ilk haftasında açılışa hazır hale gelmiş olacak” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Gebze-Halkalı Marmaray Hattı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tüm güzergahta inşa faaliyetleri ile sinyalizasyon montaj işleri tamamlandığını söyleyen Mehmet Cahit Turhan, hattın Mart ayının ilk haftasında ise açılışa hazır hale getirileceğini ifade etti.

76.6 kilometre uzunluğundaki Gebze-Halkalı Marmaray Hattı 43 istasyondan meydana geliyor. Banliyö hattının şehrin tüm raylı sistemlerini birleştiren ana omurga olduğunu ifade eden Bakan Turhan, Marmaray’ın da içerisinde yer aldığı projenin bitirilmesi ile birlikte metro hatları, yüksek hızlı tren (YHT) hatları ve yük treni hatlarının birbiriyle entegre olacağını söyledi.

13 İSTASYONDA 16 METRO VE TRAMVAYA BAĞLANACAK

Gebze-Halkalı arası 3 hat, boğaz geçiş kesimi 2 hat olacak şekilde demir yolunu yaptıklarını hatırlatan Mehmet Cahit Turhan, 2 hat üzerinden şehir içinde Marmaray ile entegre şekilde banliyö işletmesi yapılacağını ifade etti. Bakan Turhan, üçüncü hat üzerinden ise şehirler arası yolcu ve yük trenleri ile YHT’nin işletmesinin yapılabileceğini söyledi.

Toplam 13 istasyondan 16 adet metro ve tramvay hattına entegrasyonun sağlanacağını belirten Turhan, seferlerin ise iki dakikada bir yapılacağını açıkladı.

Hızlı trenlerin Gebze, Maltepe, Pendik, Bostancı, Haydarpaşa, Söğütlüçeşme, Bakırköy ve Halkalı'da durabileceğini ifade eden Mehmet Cahit Turhan, yük trenleri için Pekin'den Londra'ya kesintisiz demir yolu bağlantısının sağlanmış olacağını da belirtti. Bakan Turhan, gece saatlerinde bu trenlerin boğaz geçişini kullanarak Avrupa-Asya arasında taşımacılık yapabileceğini de sözlerine ekledi.