EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Gazbeton, yeni nesil konut projelerinin vazgeçilmezi oldu

AKG Gazbeton, inşaat sektörünün en önemli yapı malzemelerinden olan gazbetonun yapılarda kullanılmasının faydalarını gözler önüne serdi.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün gazbetonun yapılarda kullanılmasının faydaları üzerine hazırladığı rapordaki verilere dikkat çeken AKG Gazbeton, gazbetonun yeni nesil inşaat projelerinin vazgeçilmez yapı malzemesi olduğunu ortaya koydu.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü akademisyenlerinin, gazbetonun ve ikame yapı malzemelerinin kıyaslandığı raporundan alınan bilgilere göre gazbeton, hafif ve masif bir yapı malzemesi olması nedeniyle, temel ve betonarme maliyetinden, deprem güvenliğine kadar önemli avantajlar sağlıyor.

Raporun sonuçları hakkında açıklamalarda bulunan AKG Gazbeton Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Sırrı Güvenç, "Gazbetonun faydaları uzun zamandır sektörde biliniyor. Sektörün gelişimine paralel olarak bizler de ülkenin en önemli yerli gazbeton üreticisi olarak ürünlerimizi geliştiriyoruz. ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nün araştırmalarıyla ürünlerimizin ikame yapı malzemelerine göre bina ağırlığını yüzde 15 azalttığı, deprem kuvvetlerinin binalara yüzde 15 daha az etki ettiği, binaların temel tasarımında ve maliyetinde yüzde 22, betonarme maliyetlerinde yüzde 8 tasarruf sağladığı ve bina ağırlığının hafiflemesinden dolayı küçülen kolon boyutlarıyla metrekare tasarrufu sağladığı tescillendi. Gelişen inşaat sektörüne dünya standartlarındaki ürünlerimizle hizmet verirken, hem inşaat projelerinin yüklenicilerine hem de hayata geçirilen projelerde yaşama başlayacak konut sakinlerine önemli avantajlar sağlıyoruz. Yüklenicilere sunduğumuz maliyet avantajlarımızla, konut sakinlerinin güvenli, konforlu ve huzurlu hayat sürmeleri için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz" dedi.