EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Gayrimenkule yatırım yapmak isteyenler markalı konutları tercih ediyor

Gayrimenkul alanında yatırımlarını değerlendirmek isteyenler tercihlerini markalı ve sosyal yaşam alanı vaat eden konut projelerinden yana kullanıyor.

Markalı konut projelerindeki satışları toplam konut satışlarını geride bıraktı. Böylelikle artık sadece üst segmentin değil orta gelirli vatandaşların da tercihlerini markalı konutlardan yana kullandığı görülüyor.

Modern yaşamın getirdiği sıkıntılardan ve uzun çalışma saatlerinden bunalan çalışanlar evlerinde geçirecekleri vakti en verimli değerlendirebilecekleri konutları tercih ediyor. Sunduğu sosyal olanaklar başta olmak üzere cazip ödeme koşulları ve faizsiz ödeme imkanları sunan markalı konut projeleri oturumcunun ilk tercihi.

Yatırımlarını gayrimenkul alanında değerlendirmek isteyen vatandaşlar da artık ilk tercihlerini markalı konut projelerinden yana kullanır oldu. Markalı konut projeleri yatırımcıya yüksek prim ve yüksek kira garantisi veriyor. Yatırımını en verimli şekilde değerlendirmek isteyen gayrimenkul yatırımcıları da öncelikli olarak markalı konut projelerini düşünüyor.

Hem yatırımcıdan hem oturumcudan yoğun ilgi gören özellikle faizsiz vadelendirme imkânı sağlayan markalı konut projeleri daha hızlı ve karlı bir şekilde satılmaya başladı. Yatırımcının ve oturumcunun yoğun ilgisini gören markalı konut projelerindeki satış genel toplamdaki satışı geride bırakmayı başardı. Bunda sunulan sosyal olanaklar, cazip ödeme koşulları, faizsiz vadelendirme imkanları, ulaşım ana hatlarına yakın konumda yer alma gibi etkenler önemli bir yere sahipken orta gelirli vatandaşların tercihlerinin farklılaşmasının da büyük etkisi olduğu görüldü.

Sektör temsilcileri ise markalı gayrimenkul satışlarında önümüzdeki günlerde daha çok artış olacağını ve talep doğrultusunda daha çok proje üretileceğini ön görüyor. Özellikle gayrimenkul yatırımcıları yatırımlarını markalı gayrimenkulde değerlendirerek daha az risk almaya başlayacaklar. Çünkü markalı konut projelerinde ikinci el piyasası da oldukça hareketli. Markalı konut projeleri değerini kaybetmiyor. Aksine