EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Gayrimenkulde fiyatların artması bekleniyor

Emir Özcan Geçal, önümüzdeki üç aylık dönemde gayrimenkul fiyatlarının artmasını beklediklerini ifade etti. Tüm detaylar haberimizde…

REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi verilerini değerlendiren Kurumsal Ofis Gayrimenkul CEO’su Emir Özcan Geçal; önümüzdeki üç aylık dönemde gayrimenkul fiyatlarının artmasını beklediklerini ifade etti.

ARTIŞ BEKLENTİ ENDEKSİ YÜZDE 4 ARTTI

Artış beklenti endeksinin bir önceki çeyreğe göre yüzde 4 artarak 98.0 olduğunu hatırlatan Emir Özcan Geçal; “Verilere göre, önümüzdeki 3 aylık dönemde gayrimenkul fiyatlarının artması bekleniyor” dedi. Geçal; geçtiğimiz çeyrek itibarıyla döviz kurunda meydana gelen hızlı yükselişin piyasadaki volatilite ve TÜFE’nin beklentilerin üstünde gelmesi gibi unsurların gayrimenkul sektörüne yönelik duyulan güveni de olumsuz etkilediğini belirtti.

Kredi faiz oranlarına ilişkin artış eğiliminin devam beklentisi ile birlikte banka ve finansal kuruluşlar için gayrimenkule duyulan güveni kısmen kötümser algıda bıraktığını belirten Kurumsal Ofis Gayrimenkul CEO’su Emir Özcan Geçal; “Gayrimenkul danışmanları çerçevesinde bakıldığında gayrimenkule karşı duyulan güven endeksi kısmen iyimser kategorisinde kaldı. Buna rağmen geçtiğimiz çeyrek döneme göre yaklaşık olarak 14 puan düşüş görüldü. Bunu yine piyasalardaki belirsizliğe bağlayabiliriz” ifadelerini kullandı.