EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Gayrimenkul sertifikası almak isteyenler için yarın büyük gün!

Gayrimenkul sertifikası sahibi olmak isteyenler, yarından itibaren başlayacak talep dönemi boyunca, herhangi bir banka üzerinden sertifika satın alabilecekler.

Dar gelirli vatandaşların da gayrimenkul yatırımı yapabilmelerinin önünü açacak olan "Gayrimenkul sertifikası" uygulamasına başlanıyor. Talep toplama döneminin 29 Mart'tan itibaren başlayacağı gayrimenkul sertifikası uygulaması, ilk olarak TOKİ ve Makro İnşaat'ın gelir paylaşımı ortaklık modeli ile İstanbul Başakşehir’de hayata geçirdiği Park Mavera 3 projesinde başlayacak.

Gayrimenkul sertifikası almak için 42,5 TL ödemek yeterli

Gayrimenkul sertifikasına sahip olmak isteyen vatandaşlar, 29-30-31 Mart 2017 tarihleri arasında, Vakıf Yatırım aracılığıyla herhangi bir banka üzerinden doğrudan alım yapılabilecekler. Talep ettikleri herhangi bir miktarda gayrimenkul sertifikası satın alabilecekler olan yatırımcıların ödemesi gereken birim tutar ise 42,5 TL olacak.

Gayrimenkul sertifikasıyla ev sahibi olmak mümkün

İlk etapta 33 bin 703 metrekarelik alanın halka arz edileceği Park Mavera 3 projesinden gayrimenkul sertifikasıyla daire sahibi olmak isteyenler ise projenin 36 aylık inşaat sürecinde istedikleri dairenin pay miktarı kadar sertifika toplayarak dairenin tek sahibi olabilecekler. Dairenin birim miktarı kadar gayrimenkul sertifikası sahibi olan yatırımcılar, başvuruda bulunarak dairelerinin borsa işlemlerinden çıkarılmasını sağlayacak ve konutunun tapusunu hemen teslim alabilecekler.

Gayrimenkul sertifikaları istenildiği zaman satılabilecek

Gayrimenkul sertifikasıyla Park Mavera 3 projesinden ev sahibi olmak istemeyenlerse sertifikalarını diledikleri zaman borsa üzerinden satabilecekler. İnşaat sonuna kadar satışa çıkmayan gayrimenkul sertifikaları, projenin teslim tarihinde açık artırmayla satılacak ve satış geliri pay sahiplerine, payları oranında dağıtılacak.