Nef Ormantepe
2 Yıl Sonra Teslim
Nef Ormantepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Avenue İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Avenue İstanbul İstanbul Avrupa / Büyükçekmece 443.000 TL - 1.100.000 TL Proje Detayı
Self İstanbul
1 Yıl Sonra Teslim
Self İstanbul İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Sinpaş Finans Şehir
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Finans Şehir İstanbul Anadolu / Ümraniye 475.000 TL - 3.000.000 TL Proje Detayı

Gayrimenkul sektörünün temsilcileri 2016'dan memnun

TÜİK'in yayınladığı konut satış istatistikleri raporunu değerlendiren sektör temsilcileri, sektörün şu an içinde olduğu durumdan memnun olduklarını söylediler.

2015 yılını beklentilerin üzerinde satış rakamlarıyla kapatan gayrimenkul sektörü, bu yıl da yatırımcının güvenli limanı olmaya devam ediyor. Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) yayınladığı Şubat ayı konut istatistik raporu, sene başında 2016 yılından oldukça umutlu olduklarını belirten sektör temsilcilerini onaylanıyor.

TÜİK'in yayınladığı rapora göre, Şubat ayında gerçekleşen konut satışlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7 artış yaşandı. Konut satışlarında yaşanan yükselişi değerlendiren Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, satışların çok iyi gittiğini ve oranların daha da artacağını beklediklerini söyledi. Bu satış oranlarının Türkiye'ye güvenin göstergesi olduğunu belirten Demir, “Dünya çapında çekimser bir havanın hakim olduğu şu günlerde Türkiye'de TÜİK'in açıkladığı konut istatistikleri sektörümüze güven verdi. Çünkü yatırımcı her dönem kazandıran konut yatırımını ertelemeden yoluna devam ettiğini gösterdi. İçinde bulunduğumuz ortamın daha da normal bir seyre dönmesiyle konut satışlarının daha da artacağını bekliyoruz.” diye konuştu.

Sektörün terör olaylarından çok fazla etkilenmediğini fakat ortamın yeniden stabil hale gelmesiyle sektörün daha da canlanabileceğine dikkat çeken Karden İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Karadeniz ise “Dünyanın içinde bulunduğu konjonktür nedeniyle ekonomilerde bir yavaşlama sözkonusu. Bu durum da sektörlere yansıyor. Tüketici artık yatırım yapacağı alanı seçerken daha çekimser. TÜİK'in rakamları Türkiye'de yatırımcıların hala konut yatırımlarını güvenli bir liman olarak gördüklerini bir kez daha ortaya koydu” dedi.