EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Gayrimenkul sektöründe reklam ve ilanlarda yeni dönem başladı

Ticaret Bakanlığı, gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren internet sitelerindeki reklam ve ilanlarda döviz kullanımını yasakladı.

Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren internet siteleri ile ilgili yeni bir uygulama başlatıldı.

Ticaret Bakanlığı, döviz kullanılarak yapılan reklam ve ilanları yasakladı.

İDARİ YAPTIRIM CEZASI UYGULANACAK

Yeni düzenlenmeyle birlikte sektörde faaliyet gösteren internet sitelerindeki reklam ve tanıtımlarda gayrimenkul bedelleri TL üzerinden gösterilecek. Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre; söz konusu yükümlülüklere uymayanlara ise ceza kesilecek. Reklam, tanıtım ve ilanlar hakkında Reklam Kurulu tarafından durdurma cezası verilebilecek ve idari yaptırım cezası uygulanabilecek.

CUMHURBAŞKANLIĞI KARARI İLE YASAKLANDI

Ticaret Bakanlığı konu hakkında yaptığı açıklamada, bakanlığa yapılan başvurular doğrultusunda inceleme başlatıldığı ve bunun neticesinde özellikle internet aracılığıyla gerçekleştirilen gayrimenkul alım/satımında döviz birimleri temel alınarak reklam ve ilanların yayınlandığı ve bu ilanlarda ilgili gayrimenkulün brüt ve net alanlarına açık bir biçimde yer verilmediğinin tespit edildiği ifade edildi.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile birlikte dövizle kiralama ve satışın belirli durumlar dışında yasaklandığını belirten bakanlık, “Gayrimenkullerin reklam ve ilanı bir yana alım/satım sözleşmesinin dahi döviz cinsinden yapılamayacağı karar altına alınmıştır” ifadelerini kullandı.