EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Gayrimenkul sektörü kalıcı reformlar istiyor

Gayrimenkul sektörü temsilcileri, kısa soluklu teşvikler yerine kalıcı reformlar istediklerini ifade etti.

Gayrimenkul sektörü temsilcileri “Gayrimenkulün Yıldızları” ödül töreninde sektöre dair beklentilerini açıkladı. Sektör, kısa soluklu teşvikler yerine kalıcı yapısal reformlar istedi.

Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; tüm zorluklara rağmen 2019’a umutla girmenin en büyük arzuları olduğunu söyleyen Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün; “Ekonomimizde kısa soluklu kampanya ve teşviklerin yerine, sektörün ihtiyaç duyduğu kalıcı önlemler ile yapısal reformların bir an önce hayata geçirilmesi ve güven ortamının yeniden muhafaza edilmesi gerekiyor. Böylece orta ve uzun vadede genel ekonomiyle birlikte inşaat sektöründe de sürdürülebilir büyüme desteklenecek” şeklinde konuştu.

PLANLAMA YAPILMASI GEREKİYOR

En büyük problemlerden birinin günü kurtarmak olduğunu söyleyen Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Başkanı Feyzullah Yetgin; “Biz bu yaklaşımı sergileyince maalesef gün çabuk geçiyor, sorunlar birikiyor, halının altına süpürüyoruz. Hayatın her alanında planlama yapmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.