EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Gayrimenkul fiyatlarının artması bekleniyor

Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi bir önceki çeyreğe göre yüzde 4 arttı. Verilere göre gayrimenkul fiyatlarının önümüzdeki 3 aylık dönemde artması bekleniyor.

REIDIN Türkiye Gayrimenkul Sektörü Fiyat Beklenti Endeksi açıklandı. Yeni Akit Gaztesi’nde yer alan verilere göre, artış beklenti endeksi bir önceki çeyreğe göre yüzde 4 attı ve 98.0 oldu. Söz konusu verilere göre önümüzdeki 3 aylık dönemde gayrimenkul fiyatlarının artması bekleniyor.

TÜFE’NİN BEKLENTİLERİN ÜSTÜNDE GELMESİ ARTIŞI ETKİLEDİ

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan REIDIN CEO’su Kerim Bertrand, “Geçtiğimiz çeyrek itibarıyla döviz kurunda meydana gelen hızlı yükseliş, piyasadaki volatilite, TÜFE’nin beklentilerin üstünde gelmesi gibi unsurlar gayrimenkul sektörüne yönelik duyulan güveni de olumsuz etkiledi” dedi.

Geçtiğimiz çeyrek dönemde gayrimenkul sektörüne olan güvenin kısmen kötümser bir beklentiye dönüştüğünü söyleyen Bertrand, “Kredi faiz oranlarına ilişkin artış eğiliminin devam beklentisi ise yine banka ve finansal kuruluşlar için gayrimenkule duyulan güveni kısmen kötümser algıda bıraktı” ifadelerini kullandı. Bertrand, sözlerini “Gayrimenkul danışmanları çerçevesinde bakıldığında gayrimenkule karşı duyulan güven endeksi kısmen iyimser kategorisinde kalsa bile geçtiğimiz çeyrek döneme göre yaklaşık olarak 14 puan düştü. Bunu piyasalardaki belirsizliğe bağlayabiliriz” diyerek tamamladı.