Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Gayrimenkul Borsası yurt dışına da açılacak

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Gayrimenkul Kıymetler Borsası’nın yabancı ülkelere yönelik tanıtımı için çalışıldığını açıkladı.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Gayrimenkul Kıymetler Borsası’nın (GABORAS) yabancı ülkelere yönelik tanıtımı için çalıştıklarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın GABORAS’a desteğinin tam olduğunu belirten Abdurrahman Kaan; “[Bu destek] MÜSİAD EXPO kapanış konuşmasında açık ve net görülmüştür” ifadelerin, kullandı.

ELEKTRONİK ORTAMDA SANİYELER İÇİNDE YAPILABİLECEK

GABORAS ile birlikte Türkiye'deki gayrimenkullerin alım-satım ve kiralama gibi işlemleri 7 gün 24 saat elektronik ortamda saniyeler içinde gerçekleştirilebilecek. Sistemde yerli ve milli yüksek teknoloji yazılımları kullanıldı.

Altyapısına tam otomasyonla çalışan dijital sistemlerin entegre edildiği GABORAS ile birlikte büyük veriyi (big data) işleme sayesinde şeffaf, hızlı, ölçülebilir, karşılaştırılabilir gayrimenkul işlemleri, Türkiye merkezli 85 ülkede anlık olarak gerçekleştirilebilecek. Gayrimenkul Borsası’nın dijital altyapısının yüzde 65'i tamamlanmış durumda.

GABORAS'ın değerleme, müşavirlik, danışmanlık ve aracılık gibi iş kollarına alternatif bir yapılanma olmadığını belirten Abdurrahman Kaan; “GABORAS, tüm bu alt sektörlerin işlerini kolaylaştırıcı, teknoloji sağlayıcı ve bütünleştirici bir çatı platform olarak yapılandırılmaktadır. GABORAS'ın borsalaşma endeksleri hazır. GABORAS’ın İSEDAK üyeleri ve yabancı ülkelere yönelik tanıtımı için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.