EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Finansevim’le faizsiz gayrimenkulde yepyeni bir dönem başladı

Dünyada benzerleri görülen tasarrufla finans oluşturmaya dayalı finans sistemi faizsiz olarak Finansevim ile Türkiye’ye uyarlandı.

Finansevim sistemi ile konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar 360 aya kadar vade süresiyle faizsiz kendi belirleyecek ödeme zamanları ve taksit miktarlarıyla konut sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürecekler.

Finansevim özellikle orta ve orta alt gelir grubunda yer alan konut sahibi olmak isteyen vatandaşları hiç faiz ödemeden kendi belirleyecekleri taksit sayısı ve miktarı ile konut sahibi yapıyor.

Finansevim sistemi daha önceden Türkiye’de uygulanmamış ancak dünyada birçok ülkede muadilleri görülen bir sistem. Dünyada uygulanan ‘Tasarrufa Dayalı Finans Sistemi’ni Türkiye’ye faizsiz şekilde uygulanıyor. Faiz ödemeden vade farksız konut sahibi olmak isteyen özellikle orta gelir ve orta alt gelir grubuna ait vatandaşlar kendi belirleyecekleri miktarlarda uzun süreli taksitle konut sahibi olma imkânı yakalıyor.

Faizsiz gayrimenkul alımına yepyeni bir bakış getiren Finansevim uygulaması ile vade farksız ve istenen taksit miktarlarında konut sahibi olunabilecek. Bu sistemde ilk amaç vatandaşların alım gücünü kolaylaştırmak. Peşinat denkleştiremeyen tasarruf yapamayan vatandaşların bu şekilde konut sahibi olabilmesi sağlanacak.

Finansevim sistemi hakkında açıklamalarda bulunan Finansevim Yönetim Kurulu Başkanı Emre Özkaya, vade farksız ve istenen taksit miktarlarıyla uzun vade ile konut satın almanın kolaylaştırılacağını ve istenen taksit miktarlarıyla alıcının kendi belirlediği tarihlerde ödeme yaparak faiz ödemeden gayrimenkul sahibi olabileceğini söyledi.

Türkiye’de faizsiz gayrimenkul alımına yepyeni bir soluk getiren Finansevim sistemi ile birlikte orta ve orta alt gelir grubunda yer alan konut satın almak isteyen vatandaşlar; hiçbir faiz ödemeden, kira yardımı adı altında ek ödemelere gerek kalmadan, kendi tercih ettikleri şekilde fon katılım ücretini 60 ay vadeye bölerek kendi belirleyecekleri taksit miktarlarıyla ve vade aralığıyla konut satın alabilecekler.

Bu sistemle vatandaşlar kendi şartlarıyla edindikleri finansla birlikte konut dışında, otomobil, arsa, eğitim, iş kurma gibi tüm ihtiyaçlarını bu şekilde satın alabilecek.

Finansevim sisteminde konut sahibi olmak vatandaşlar Relax ödeme fonuyla her ay taksitlerini ve ödeme zamanlarını kendi imkanları doğrultusunda belirleyecek. Fiyat belirlendikten sonra peşinatlı/peşinatsız seçeneklerinden birine göre aylık ne kadar taksit ödenmek istendiği bildirilecek ve teslim tarihleri de alıcıya uygunsa sözleşme yapılarak satın alma işlemi gerçekleştirilecek.