EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Fikirtepe'deki projelerden gayrimenkul sahibi olanlar dikkat!

Anadolu yakasında dönüşümün ilk başladığı bölgelerinden biri olan Fikirtepe'de 2013 imar planları iptal edildi.

Markalı konut prpjelerinin bir bir yükselmeye devam ettiği Fikirtepe'nin 2 Ağustos 2013 onay tarihli 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Fikirtepe imar planlarına iptal kararı verildi.

TMMOB Mimarlar Odası tarafından açılan davada İstanbul 6. İdare Mahkemesi iptal kararının nedeni olarak; yoğunluk değerleri bağlamında planlanan alanın yaşam kalitesinin yükseltilmesi üst hedefinin söz konusu planda öngörülen yoğunluk değerleri ile nasıl sağlanacağına dair nitelikli bir stratejinin bulunmadığı, değerler planlama alanı ile kıyaslandığında alandaki mevcut yoğunluk ve yapılaşma değerlerinin yaklaşık 2 kat artabileceği, bununla birlikte oluşacak artı nüfusun donatı ve altyapı ihtiyaçlarınının tam karşılanamayacağını gösterdi.

"Markalı projeleri etkilemeyecek"

Konuyla ilgili kararın projeleri etkilemeyeceğini düşündüğünü söyleyen Fikirtepe Platformu Genel Müdürü İrfan Yağcı, "Pek çok büyük projeye davalar açılıyor, ancak bu davaların o projeleri etkilediğini söyleyemeyiz. Bu davanın sonrasında da temyize gidilecektir ve Fikirtepe'deki gelişen ortam korunacaktır." dedi.