Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Fatih dizisi nerede çekiliyor?

Henüz yayınlanmadan gündeme damgasını vuran Mehmed Bir Cihan Fatihi projesinin nerede çekildiği merak konusu. Cevabı haberimizde…

Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Metin Akpınar, Altan Erkekli, çetin Tekindor, Toprak Sağlam, Büşra Develi gibi ünlü ve başarılı oyuncuların boy göstereceği Kanal D’nin uzun süredir fragmanları dönen Mehmed Bir Cihan Fatihi merakla bekleniyor.

Peki, uzun süredir herkesin merakla beklediği tarihi Fatih dizisi nerede çekiliyor? Seti merak edenler nereyi ziyaret etmeli? Fatih dizisi mekân olarak nereleri kullanıyor? Tüm bu soruların cevapları haberimizde yer alıyor.

Fatih Sultan Mehmet’in hayatının ve İstanbul’un fethinin anlatılacağı Türk tarihi dizisinde fatih karakterini Türkiye’nin en önemli aktörlerinden biri olarak kabul edilen Kenan İmirzalıoğlu oynayacak. İmirzalıoğlu’nun Fatih rolünü üstleneceği dizinin çekimleri çoktan başladı.

Cevdet Mercan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu projenin dekorları 4.5 milyon TL’ye satın alındı. Kostümlerin ve dekorların yönetmen değişikliğinin ardından yeniden tasarlandığı projenin zamanında yayına girebilmesi için Arnavutköy’de geçtiğimiz yıllarda ekranlarda fırtına gibi esen Muhteşem yüzyıl dizisinin dekorları satın alındı.

03 Medya tarafından dizi sektörüne kazandırılan projenin çekimleri İstanbul ve Konya’da gerçekleştiriliyor. İstanbul Surları’nın kullanıldığı dizide tarihi unsurların inandırıcılığını koruması için en ince detaylar bile düşünülerek gerekli izinler alındı.

İstanbul ve Konya illerinde birçok bölümü İstanbul surlarında çekilen Kanal D’nin yeni dizisi Fatih’in bir başka çekim noktası da 1453 Panorama Tarih Müzesi. Dizi için İstanbul sokaklarında ve Topkapı Sarayı’nın bazı bölümlerinde de çekimler yapılıyor.

Uzun süredir fragmanları dönen ve izleyiciyi her geçen gün bir parça daha heyecanlandırılan Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinin çalışmalarının tamamlanarak kısa süre içinde ekranlardaki yerini alması bekleniyor. Başrolünde Kenan İmirzalıoğlu’nun yer aldığı dizide ünlü tarihi şahsiyet Fatih Sultan Mehmet’in hayatı ve İstanbul’un fethi süreci anlatılacak.