EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Faizler düşecek ve herkes ev sahibi olacak

Konut faizlerinin aşağıya doğru seyredeceğini belirten Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, “Herkes ev sahibi olabilecek” dedi.

Ziraat Bankası öncülüğünde başlayan yüzde 0.98 faiz indirimi kampanyasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın; “Yüzde 0.98 faizden kimler yararlanabilir? Sağlanan kredinin normalde faiz oranı 1.78. Firmalarla bir araya geldik ve vatandaşların konut sahibi olabilmesi için böyle bir kampanya başlattık. Şu anda istediğimiz noktada değil. Fakat daha iyi olacak” şeklinde konuştu.

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ DÜŞECEK

Gelecek dönemde faizlerin aşağıya doğru seyredeceğini, bugün konut sahibi olamayan vatandaşların o zaman alabileceğini ifade eden Hüseyin Aydın; “Ancak ben bu [yüzde 0.98] faiz oranının cazip olduğunu düşünüyorum. Konut üreten fakat satış sorunu yaşayan firmaları Ziraat Bankası ile iş birliğine davet ediyorum. Ziraat Bankası’nın konut kredilerinde gözle görülür bir artış var” diye konuştu.

PARASI OLANLAR NEREDE DEĞERLENDİRME YAPMALI?

Hüseyin Aydın, Türkiye'de son yıllarda tasarruf eğiliminin hızla yükseldiğini belirtti. Devletin buna BES uygulamalarıyla son derecede ciddi katkıları olduğunu söyleyen Aydın; “Hem bankacılık sektörünü hem de sermaye piyasalarını yatırım için önerebiliriz” ifadelerini kullandı.