Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Faizler düşecek ve herkes ev sahibi olacak

Konut faizlerinin aşağıya doğru seyredeceğini belirten Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, “Herkes ev sahibi olabilecek” dedi.

Ziraat Bankası öncülüğünde başlayan yüzde 0.98 faiz indirimi kampanyasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın; “Yüzde 0.98 faizden kimler yararlanabilir? Sağlanan kredinin normalde faiz oranı 1.78. Firmalarla bir araya geldik ve vatandaşların konut sahibi olabilmesi için böyle bir kampanya başlattık. Şu anda istediğimiz noktada değil. Fakat daha iyi olacak” şeklinde konuştu.

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ DÜŞECEK

Gelecek dönemde faizlerin aşağıya doğru seyredeceğini, bugün konut sahibi olamayan vatandaşların o zaman alabileceğini ifade eden Hüseyin Aydın; “Ancak ben bu [yüzde 0.98] faiz oranının cazip olduğunu düşünüyorum. Konut üreten fakat satış sorunu yaşayan firmaları Ziraat Bankası ile iş birliğine davet ediyorum. Ziraat Bankası’nın konut kredilerinde gözle görülür bir artış var” diye konuştu.

PARASI OLANLAR NEREDE DEĞERLENDİRME YAPMALI?

Hüseyin Aydın, Türkiye'de son yıllarda tasarruf eğiliminin hızla yükseldiğini belirtti. Devletin buna BES uygulamalarıyla son derecede ciddi katkıları olduğunu söyleyen Aydın; “Hem bankacılık sektörünü hem de sermaye piyasalarını yatırım için önerebiliriz” ifadelerini kullandı.