Validebağ Konakları
1 Yıl Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
3 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

Eyüpsultan’daki konut fiyatları İstanbul Havalimanı ile birlikte uçtu

Eyüpsultan’daki emlak fiyatları İstanbul Havalimanı ile birlikte uçuşa geçti. Satılık konutların metrekare birim fiyatında gözle görülür artış yaşandı.

İstanbul Havalimanı, Eyüpsultan’daki konut fiyatlarını artırdı. İstanbul Havalimanı’nın büyük bir bölümünün ilçe sınırları içerisinde yer aldığı Eyüpsultan’da satılık konutların metrekare birim fiyatında yükseliş yaşanıyor. Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; en çok değer kazanan bölgeler Göktürk Merkez, Mithat Paşa ve Mimar Sinan mahalleleri oldu.

SON İKİ YIL HAREKETLİLİK GÖZLEMLENDİ

Eyüpsultan’da özellikle Göktürk Merkez, Mithat Paşa ve Mimar Sinan mahallelerindeki satılık ve kiralık konutlardaki fiyat artışlarında iki yıllık süreçte dikkat çekici bir hareketlenme görüldü. İlçedeki satılık konutların metrekare birim fiyatı Eylül 2016’da 3 bin 971 TL iken, Ekim 2018’de 4 bin 702 TL’ye yükseldi. Bu süreçte mahalle bazında en çok değer kazanan yerler ise yüzde 88 ile Göktürk Merkez, yüzde 46 ile Mithat Paşa ve yüzde 34 ile Mimar Sinan oldu.

MARKALI KONUT GELİŞTİRİCİLERİNİN RADARINDA

Ulaşım projelerinin bölgedeki geçiş hatlarından olan Eyüpsultan, markalı konut geliştiricisinin de hedefi haline geldi. 2015’ten bu yana bölgede yüzde 70’i aşan değer artışları yaşanıyor. Bu değer artışı Kemerburgaz hattının yanı sıra bölgenin diğer yakası Silahtarağa’dan Defterdar’a kadar tüm mahallelerde de etkisini gösteriyor.

ULAŞIM PROJELERİ İLE BİRLİKTE GÜÇLENİYOR

Remax Gayrimenkul Analiz Uzmanı Ahmet Sezer, Eyüpsultan ilçesinin çok geniş bir coğrafya olduğunu vurguladı. Ulaşım yatırımları ve özellikle Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyüğü olan Alibeyköy Diş Hastanesi’nin Eyüpsultan için büyük önem arz ettiğini belirten Ahmet Sezer; “Nurtepe’den gelecek metro ile merkez noktalara ulaşım kolaylaşacak. Bunun yanı sıra 5’inci Levent projesi ve Bilgi Üniversitesi santral kampüsü de ilçeye değer kattı” ifadelerini kullandı.