EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Eyüpsultan yeni ulaşım yatırımlarıyla İstanbul’un en rahat bölgesi olmaya aday

Eyüpsultan yeni ulaşım yatırımları ile değerleniyor. İlçe, yeni yatırımlarla birlikte İstanbul’un en rahat bölgesi olmaya şimdiden aday konumda.

Eyüpsultan, yeni ulaşım yatırımları ile değişiyor. Yapımı devam eden ve planlanan yeni ulaşım hatlarıyla birlikte Eyüpsultan, İstanbul’un ulaşımda en rahat bölgesi konumuna yükselecek.

Bölgenin ulaşım yatırımları hakkında açıklamalarda bulunan Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Gayrettepe-Bağcılar Metro Hattı’nın önemli bir kısmının ilçeden geçtiğini hatırlattı. Aydın, “Yılsonu hizmete girmesi planlanan hat ile birlikte vatandaşlarımız Taksim-Şişli-Mecidiyeköy-Kağıthane’ye metroyla rahatlıkla ulaşabilecek” dedi.

BİRÇOK HAT BİRBİRİYLE ENTEGRE OLACAK

18 durağın yer aldığı Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey, Avrupa Yakası’nın ilk tam otomatik sürücüsüz metro hattı olacak. Hattın devreye girmesi ile birlikte Alibeyköy istasyonunda Eminönü-Eyüpsultan-Alibeyköy tramvay hattı, Karadeniz Mahallesi istasyonunda Topkapı-Mescidi Selam tramvay hattı, Mecidiyeköy istasyonunda Yenikapı-Hacıosman metro hattı ve metrobüs işletmesi ve Mahmutbey istasyonunda Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir metro hattı ile entegrasyon sağlanacak.

EMİNÖNÜ-EYÜPSULTAN-ALİBEYKÖY TRAMVAY HATTI

Tamamlandığında 10.10 kilometre uzunluğa sahip olacak olan Eminönü-Eyüpsultan-Alibeyköy (Haliç) Tramvay Hattı ile vatandaşlara Eminönü’nden Alibeyköy Otogarı’na yaklaşık 30 dakikada ulaşım imkanı sunulacak. Hat toplam 14 istasyondan meydana geliyor. Söz konusu tramvay hattı, Kabataş-Eminönü-Zeytinburnu-Bağcılar Tramvay Hattı ve Şehir Hatları Vapur İskeleleri, Küçükpazar İstasyonu’nda Hacıosman-Yenikapı Metro Hattı, Ayvansaray İstasyonu’nda Beylikdüzü-Söğütlüçeşme Metrobüs Hattı, Feshane İstasyonu’nda yapımı planlanan Eyüpsultan-Bayrampaşa Tramvay Hattı, Alibeyköy Metro İstasyonu’nda Kabataş-Beşiktaş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı, Alibeyköy Otogarı İstasyonu’nda Seyrantepe-Kağıthane-Alibeyköy Metro Hattı ile entegre edilmiş olacak.

YENİ HAVALİMANI METROSU EYÜPSULTAN'DAN GEÇİYOR

Gayrettepe-İstanbul Yeni Havalimanı Metro Hattı; Eyüpsultan, Kağıthane, Şişli, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekmece’den geçecek. Söz konusu hattın ilk etabının 2018’de, ikinci etabının ise 2021’de açılması planlanıyor. Yaklaşık 33 kilometre olması planlanan hat ile birlikte kent merkezine 30 dakikada ulaşım sağlanabilecek.

KEMERBURGAZ, GÖKTÜRK VE İHSANİYE'DE DURAK OLACAK

Bir diğer metro hattı ise 13 istasyondan meydana geliyor. Hat üzerinde Kemerburgaz, Göktürk ve İhsaniye’nin de yer aldığı duraklar bulunacak. Hat tamamlandığında Yenikapı-Hacıosman Metrosu ile Gayrettepe'de, Hızlı Tren ile havalimanında, Bakırköy-Kirazlı-Olimpiyatköy Metrosu ile Olimpiyatköy'de, Kayaşehir-Başakşehir-Olimpiyatköy Tramvayı ile Olimpiyatköy'de, Sultangazi-Arnavutköy Hattı ile Arnavutköy'de, Kirazlı-Metrokent-Kayaşehir Metrosu ile Kayaşehir'de, Kirazlı-Halkalı Metrosu ile Halkalı'da, Marmaray projesi ile Halkalı’da entegre edilmiş olacak.

SİLAHTARAĞA TÜNELİNDE SONA YAKLAŞILIYOR

Silahtarağa Caddesi ile Vardar Caddesi arasındaki mesafeyi kısaltacak olan Silahtarağa Tüneli çalışmaları ise tüm hızıyla devam ediyor. Tünel sayesinde sürücülere büyük kolaylık sağlanmış olunacak.