EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Evora İzmir’e ‘En İyi Mimari Tasarım’ ödülü

İzmir Alsancak’ta hayata geçirilen Evora İzmir, Sign of the City Awards organizasyonunda “En İyi Mimari Tasarım” ödülünü kazandı.

Sign of the City Awards (SOTCA) organizasyonunun 2018 etabında “En İyi Mimari Tasarım” ödülünü kazanan Evora İzmir, gayrimenkul sektöründeki en başarılı projelerden biri olduğunu ispatladı.

Evora İzmir; Emlak Konut GYO güvencesi ile Teknik Yapı ve Halk GYO ortaklığıyla İzmir Konak Alsancak’ta hayata geçiriliyor. Evora İzmir’in başta İzmir olmak üzere tüm Türkiye’ye değer katacağını ifade eden Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, kültürel cazibesiyle ön plana çıkan güzel İzmir’e yaraşır bir proje gerçekleştirmekten gurur duyduklarını dile getirdi.

Umut Durbakayım, Emlak Konut GYO öncülüğünde ve Halk GYO gibi güçlü bir marka ile ortaklığın sinerjisinden doğan bu başarının sadece bir ilk olduğunu vurguladı ve ekledi: “Bizim ticaret ve üretim anlayışımıza göre iyi bir bölgenin avantajlarından faydalanılarak elde edilen kazanç caiz değildir. Önemli olan gittiğimiz bölgeyi daha da geliştirilmek, oraya bir fayda sağlamak. Ve bölge ile birlikte verimli bir sinerji yakalamaktır. Bizim için asıl kazanç budur” ifadelerini kullandı.

UMUT DURBAKAYIM: İZMİR’İN RUHUNU YANSITAN PROJE

Evora İzmir projesinin tanıtım toplantısında ‘İzmir’e yakışan, İzmir kadar güzel bir proje’ taahhüdü verdiklerini hatırlatan Umut Durbakayım, Evora İzmir projesinin sadece yatırım amaçlı olarak gerçekleşmeyeceğini, standartların üstünde sosyal olanaklar sunan bir yaşam merkezi olacağının altını çizdi.

Kültürel bir ruh taşıyan İzmir’e, beton ve demirden bir yapıyı hak etmediğini düşünerek geldiklerini söyleyen Umut Durbakayım; “Yaptığımız her projenin bulunduğu bölgeye uygun bir ruhu yansıtmasına önem veriyoruz. Evora İzmir’in tasarımında da buna ağırlık verdik. Bu nedenle Evora İzmir’in tasarımda turizm ve kültür fonksiyonlarına az sayıda konut ekledik ve projenin sadece içinde yaşayanlara değil tüm İzmir’e hizmet verecek şekilde tasarladık. Proje tasarımındaki en önemli noktalardan biri de, Evora İzmir’in çevredeki tarihi yapılara saygılı bir çizgiye sahip olmasıdır” şeklinde konuştu.

FEYZULLAH YETGİN: GURURLANDIRAN PROJE

Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin, Evora İzmir projesinin En İyi Mimari Tasarım ödülüne layık görülmesinin kendilerini gururlandırdığını ifade etti. Evora İzmir’e başlarken hedeflerini ‘İzmir’in kent yaşamına yakışan yenilikçi bir proje geliştirmek’ olarak belirlediklerini ifade eden Feyzullah Yetgin; “En İyi Mimari Tasarım ödülü, doğru yolda olduğumuzu, bu projeye start vererek ne kadar doğru bir karar verdiğimizi bir kez daha gösterdi. Konut, ticari, park, kültür ve turizm alanları gibi farklı fonksiyonları bir arada barındıracak olan karma projemize olan inancımız bu ödülle bir kez daha perçinlendi” diye konuştu.