EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Evinizi kiraya vermeden önce kiracının kredi notuna bakın!

Findeks ile RE/MAX’in işbirliğiyle hayata geçirilen sistem, gayrimenkul sahiplerine ve kiracılara büyük kolaylıklar sunuyor.

Gayrimenkul sahipleri ve kiracıların alım satım ve kiralama işlemlerini daha rahat gerçekleştirebilmeleri için güçlerini birleştiren Findeks ve RE/MAX, sektörde bir ilke imza atıyor. Bu işbirliğiyle beraber gayrimenkul sahipleri, muhtemel alıcı ya da kiracıların borç ödeme alışkanlıklarını görebilecek. Notu yüksek kiracılar ise bunu bir fırsata dönüştürerek kirada ya da depozitoda indirim isteyebilecekler.

En önemli yatırımınızı tanımadığınız birine emanet etmeyin

Sundukları sistemle beraber Risk Raporu ve Findeks Kredi Notu hizmetlerinin önceden görüntülenebileceğini aktaran Kredi Kayıt Bürosu Stratejik Planlama ve Kurumsal İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Koray Kaya, "Gayrimenkul kiralamak, hiç tanımadığınız birine en önemli yatırımınızı emanet etmek aslında.'Kira ödemelerini zamanında gerçekleştirir mi? Evinize gereken önemi verir mi? Kirayı karşılayacak gücü var mı?' gibi soruların yanıtlarını bilemiyorsunuz. RE/MAX, gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile kişilerin daha önceki borçlarını düzenli ödeyip ödemediği bilgisine ulaşarak ev sahiplerini detaylı bir şekilde bilgilendirebilecek. 1 ile bin 900 arasında değişen Findeks Kredi Notu’na bakarak, notu yüksek olan kiracı adayları bunun avantajını yaşayarak depozito indirimi ve benzeri konularda talepte bulunarak pazarlık şansını arttırabilecek" dedi.

Kişiler hakkında somut bilgiler elde edilebilecek

RE/MAX Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Murat Goldştayn ise "Kişilerin finansal hayatına ayna tutan Findeks ile önemli bir işbirliğine imza attık. Uzun zamandır bankaların kredi kararı verirken baktıkları önemli bir referans notu olan Kredi Notu, artık gayrimenkul sektöründeki karar aşamasında da önemli bir aracı konumunda.

Findeks Kredi Notu sayesinde artık ev sahibi, kiracı adayının ödeme yapma alışkanlığı ile ilgili bilgi edinebilirken alıcı adayının da taahhüt etmiş olduğu ödemeyi yapıp yapmayacağı konusunda fikir sahibi olabilecek. Müşterilerimiz olan mülk sahipleri artık gayrimenkul kiralamalarında kiracı adayları hakkında daha gerçekçi, somut veriye dayalı yorum yapabilecek. Evini, işyerini kiralarken ve satım aşamasında herkesin içi daha rahat edecek" diye konuştu.