EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Evim Türkiye fuarı konut satışlarına doping etkisi yaptı

Evim Türkiye Fuarı, Almanya Düsseldorf’ta başarılı bir şekilde tamamlandı. Fuardaki konut satışları sektöre doping etkisi yaptı. Yetkililer yeni fuar için gün sayıyor.

8-10 Şubat tarihleri arasında Almanya Düsseldorf’ta düzenlenen Evim Türkiye Fuarı’na 6 binin üzerinde ziyaretçi geldi. Hürriyet Gazetesi’nden Gülistan Alagöz’ün haberine göre, fuarda 100 milyon TL’ye yakın işlem yapıldı.

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Sur Yapı, Evim Türkiye Fuarı’nda toplam 15 projesini ziyaretçilerin beğenisine sundu. Stantlarını yaklaşık bin kişinin ziyaret ettiğini ifade eden Sur Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, 250 milyon TL’lik iş görüşmesi yaptıklarını açıkladı. 100 milyonluk konut, ofis ve dükkan opsiyonladıklarını söyleyen Altan Elmas; “1 milyon 300 bin metrekare alanıyla yeşil ve mavinin iç içe olduğu Antalya’nın özüne uygun modern bir şehir olan Antalya projemiz gurbetçi vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi gördü. Çok sayıda satış görüşmesi yaptık. Ayrıca İstanbul’daki projelerimiz için de yoğun ilgi ve taleple karşılaştık” dedi.

SIFIR FAİZ İMKANI SUNDU

Dap Yapı, fuara 7 proje ile katılım gösterdi. Gayrimenkul görmek isteyen Almanya’daki Türk vatandaşlarının ulaşım ve konaklama masrafını karşılayacağını açıklayan Dap Yapı, satışı devam eden projelerde Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlara özel 72 ay 0 faiz, bankasız, kefilsiz, senetle ödeme fırsatı sundu. Dap Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz; “Fuar katılımcılarına net olarak ‘şimdi Türkiye’den konut almanın tam zamanı’ dedik ve bunun bilincinde olduklarını gördük” dedi.

Teknik Yapı, fuarda Evora İzmir ve Evora Denizli projelerini ziyaretçilerin beğenisine sundu. Teknik Yapı’yı ziyaret eden yaklaşık 530 kişiden 3’ü evlerine sözleşme yaparak döndü. 6 kişi ise Türkiye’deki akrabaları vasıtasıyla sözleşme yapacaklarını ifade etti. Toplamda yaklaşık 4.5 milyon TL’lik satış sözleşmesi imzalandı.

Fuzul Yapı ve TOKİ ortaklığında yaşama kazandırılan Tem Avrasya projesi de Evim Türkiye Fuarı’nda yerini aldı. Fuzul Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Akbal, 612 daireden oluşan TEM Avrasya’nın yüzde 80’den fazlasının sahiplerini bulduğunu belirtti.

İSTANBUL'A DAVET

Polat Holding tarafından İstanbul Beyoğlu’nda hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul fuarda yoğun ilgi gördü. Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel; “Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarımızın ilgisi bizleri çok memnun etti. Birçok vatandaşımızla bir araya geldik, kendilerini İstanbul’da ağırlayıp projemizi de gezdireceğiz” dedi.

SATIŞLAR 3 KAT ARTTI

Evim Türkiye Fuarı’nda en çok ilgi gören firmalardan birisi de Nef oldu. Nef İcra Kurulu Üyesi Selçuk Çelik; “Almanya ve Orta Doğu bölgesinde yaptığımız tanıtım ve iş birlikleri ile geçen yıla kıyasla bu bölgeye yaptığımız satışlarımızı 3 kat artırdık. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Evim Türkiye Fuarı’nda da projelerimize gösterilen ilgiden memnun kaldık. Yaptığımız görüşmelerle gerçekleştirdiğimiz satışların dışında önümüzdeki günlerde de satışa dönüşecek önemli bir potansiyel görüyoruz” şeklinde konuştu.

AVRUPA İLGİSİ

Almanya’nın yanı sıra diğer Avrupa ülkelerinde yaşayan vatandaşlardan da fuara yoğun ilgi geldiğini belirten Mesa Mesken Genel Müdür Yardımcısı Cem Ergüven; “Standımıza ilgisi sonucunda 500 kişiye yakın ziyaretçiyi ağırlarken 250’ye yakın da talep topladık. 3 gün boyunca Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımız ile buluşup onlara projelerimizi yakından anlatma fırsatı bulduk. Bu fuarın bize ve sektörümüze olumlu bir şekilde yansıyacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

VERİMLİ GEÇTİ

Evim Türkiye’nin yurt dışındaki Türk vatandaşlarının birikimlerini doğru gayrimenkule yatırması açısından önemli bir fuar olduğunu ifade eden Metal Yapı Konut Genel Müdür Yardımcısı Mert Durdağ; “3 gün oldukça verimli geçti. Blue Lake ve Kemerlife23 projelerimizle fuara katıldık. Fuara özel indirimler yaptık. Önemli sayıda rezervasyon ve randevu aldık” dedi.

YENİ FUARI BEKLİYOR

Evim Türkiye Fuarı’nda Kağıthane’deki Seba Suites projesiyle katılan Seba İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Engin Keçeli; “Evim Türkiye Fuarı’nın yenilerine de katılmayı düşünüyoruz. İstanbul’un yanı sıra Bodrum projelerimizi de tanıtacağız” dedi.

GÜVENLİ YATIRIM

İhlas Yapı, Evim Türkiye Fuarı’nda Bizim Evler 7, Bizim Evler 8, Bizim Evler Güzelce ve Marmara Evleri 4 Avrupa’da tanıtıldı. Gurbetçilere Türkiye’nin en önemli dinamiklerinden olan gayrimenkul sektörünü ve konut ile ticarilerin halen en güvenli yatırım enstrümanı olma özelliğini koruduğunu anlatma fırsatı bulduklarını ifade eden İhlas Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Celep, ‘iki kişilik İstanbul gidiş dönüş uçak biletiniz bizden’ kampanyasının da ilgi gördüğünü söyledi.

DOĞRU BİR İŞ

Düşer Vadisi Riva projesini fuara taşıdıklarını ifade eden Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz; “Gayrimenkul alarak Türkiye’de yatırım yapan gurbetçilerimiz hem memleketleri için hem de kendileri için çok doğru bir iş yaptı” diye konuştu.

İNDİRİM YAPTI

Evim Türkiye Fuarı’na dört yeni projesiyle katılan Hasanoğlu Şirketler'in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu, fuarın kendileri açısından çok başarılı geçtiğini ifade etti. Gurbetçiler ve katılımcıların projelerimize yoğun ilgi gösterdi. Fuar boyunca yüzlerce misafir ile görüştük, kendilerini İstanbul’da misafir etmek ve proje ziyareti gerçekleştirmek üzere planlamalar yaptık” şeklinde konuştu.

SATIŞLAR ARTIYOR

Lens Yapı, fuarda gurbetçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Fuarda konut sahibi olmak isteyenlere yüzde 20+5 indirim avantajı sunuldu. Lens Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mert Kutlu; “Gurbetçi vatandaşlarımızın, Türkiye’de mülk sahibi olma çalışmalarını hızlandırdıklarını gözlemledik” açıklamasında bulundu.

BEKLENTİNİN ÜZERİNDE TALEP

Fuarda gurbetçi vatandaşlarla bir araya gelen Kar Yapı, 12 adet ön satış sözleşmesi imzaladı. Kar Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü, fuardan beklentilerinin de üzerinde verim sağladıklarını kaydetti.

CAZİP FİYAT

Kuyaş, EK ve BRK İş Ortaklığı olarak İstanbul Eyüpsultan’daki Baharyaka projesini gurbetçilerle buluşturduklarını ifade eden Kuyaş Genel Müdürü Yüksek Mimar Salih Sağında ise; “Lansman öncesi çok cazip fiyatlarımızla projemizi gurbetçilerimizin beğenisine sunduk, projemize gurbetçilerimiz büyük ilgi gösterdi. Avrupalı vatandaşlarımızı Eyüpsultan’a davet ediyoruz” dedi.

GÜÇLÜ BAĞLAR KURDUK

Fuara Torkam E5, Temaşehir Konya ve 42. Cadde projeleri ile katılan Torkam İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, “Standımızı Almanya’da yaşayan gurbetçilerimizin yanı sıra Hollanda, İsveç, Belçika, İngiltere ve Avusturya’dan gelen vatandaşlarımız da ziyaret etti. Onlarla güçlü bağlar kurduk” diye konuştu.

FUARDA SÖZLEŞTİ

Evim Türkiye Fuarı’nda Alya markalı projelerinin tanıtımını ve projelerin satışını gerçekleştiren Akkuş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş; “Beklentilerimizin üzerinde bir fuar gerçekleştirdik. Projelerimizi görmek isteyen gurbetçilerimizle sözleştik” şeklinde konuştu.