Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Esenyurt davasında ilk duruşma yakında görülecek

Esenyurt'ta bir türlü teslim edilemeyen konutlarla ilgili davanın ilk duruşması yakında görülecek. Davada aralarında Bilal Demir'in de bulunduğu 30 kişi yargılanacak.

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde yüzlerce kişiyi mağdur eden 'ruhsatsız konut problemi' sürüyor. Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre, bölgede bir türlü tamamlanıp teslim edilemeyen konutlarla ilgili yürütülen soruşturmalardan en büyüğü geçtiğimiz gün tamamlandı.

Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Talip Kalkan’ın hazırladığı iddianame, Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Önümüzdeki günlerde ilk duruşması yapılacak olan davada Saylan İnşaat Konut Mağdurları Derneği, Babil Kuleleri Gayrimenkul Sahipleri Dayanışma Derneği, Taç Mahal Gayrimenkul Sahipleri Dayanışma Derneği, Türkiye Havayolu Pilotları Eğitim Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (PİLVAK) ile birlikte 259 kişi mağdur sıfatı ile yer alıyor.

Mağdurların her biri için ayrı hapis cezası

Aralarında Bilal Demir ve kızları Ayşe Didem Demir, Zeynep Hilal Demir, ağabeyi Fevzi Demir, Osman Turan, Cemal-Süleyman Sağlam, Taha ve Necati Aktülün, PİLVAK eski başkanı Erhan Çakmak, PİLVAK eski çalışanı Fevzi Ağırbaş, Mehmet Taşçı, Nazen Çelebi gibi isimlerin de yer aldığı sanık listesinde ise 30 kişinin adı bulunuyor.

Dolandırıcılık suçundan dava açılan sanıklara her mağdur için ayrı ayrı hapis cezası isteniyor. Davanın bir numaralı sanığı Bilal Demir için 158 yıl ile 553 yıl, Osman Turan için 504 yıl ile bin 764 yıl, Taha ve Necati Aktülün için 404 yıl ile bin 414 yıl hapis cezası istemi ile yargılanacak.