EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Esas Gayrimenkul'den 2017'de yeni yatırımlar geliyor

Hayata geçirdiği alışveriş merkezleri ile adından söz ettiren Esas Gayrimenkul; 2017 yılında Balıkesir, Adana ve Lüleburgaz’da yeni projeler inşa etmeye hazırlanıyor.

Sektörün en büyük buluşmalarından olan Perakende Günleri, 23-24 Kasım 2016 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşti. Bu yıl 16’ıncısı düzenlenen Perakende Günleri’ne katılan Esas Gayrimenkul; yeni proje ve yatırımlarını tanıttı. Esas Gayrimenkul; Türkiye’de bulunan 4 alışveriş merkezi, 3 ofis ve 1 hastane yatırımı ile birlikte, Balıkesir, Adana ve Lüleburgaz’daki yeni projelerini maketlerini Perakende günlerinde sergiledi. Bugüne kadar tamamladığı projelerde başarısını ortaya koyan şirket, inşaat aşamasında olan 3 Alışveriş Merkezi yatırımı ile 2018 yılının sonuna kadar toplam 360 bin metrekare kiralanabilir alana ulaşmayı hedefliyor.

"Projelerimizle 8 bin kişiye istihdam sağlıyoruz"

Esas Gayrimenkul CEO’su Sn. Kazım Köseoğlu, “Esas Gayrimenkul olarak istihdam yaratmak; ülke ekonomisine katkı sağlamak, halkımıza yakışan hizmetler sunmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Tüm dünyada yatırım yapan bir firma olsak da önceliğimizi hep Türkiye’ye veriyoruz. 2015 yılında Zonguldak 67 Burda AVM projemizi hayata geçirdik, Çanakkale 17 Burda ve Bolu 14 Burda’nın açılışını gerçekleştirdik. 2016 yılında ise Kocaeli 41 Burda’yı Kocaeli halkıyla buluşturduk. 2018 yılında da 3 tane AVM açmayı hedefliyoruz. Bu sayede 2018 yılı sonuna kadar toplamda 7 AVM’ye ulaşacağız. 2018 yılında faaliyete geçirmeyi planladığımız ve inşaatı devam eden projelerimizden; Adana 01 Burda AVM’nin 150 milyon USD toplam yatırım miktarı, 60 bin metrekare kiralanabilir alanı ve 2 bin 500 araç kapasitesiyle bin 800-2 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayacağını öngörüyoruz. Ayrıca Balıkesir 10 Burda AVM’nin 100 milyon USD toplam yatırım miktarı, 42 bin metrekare kiralanabilir alanı ile yaklaşık bin 500 kişiye; Lüleburgaz 39 Burda AVM’nin ise 50 milyon USD toplam yatırım miktarı, 30 bin metrekare kiralanabilir alanı ve 600 araç kapasitesiyle 850 kişiye doğrudan istihdam sağlayacağını söyleyebiliriz. Yeni projelerimizle birlikte sadece Türkiye’de yaklaşık 8 bin kişiye istihdam sağlanmasına aracılık etmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.