EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Erguvan İnşaat'ın Kurtköy'deki 5'inci projesi Erguvan Premium Residence satışa çıktı

Erguvan İnşaat tarafından Kurtköy'de yükselen Erguvan Premium Residence projesinde satışların yüzde 30'u lansman öncesi dönemde tamamlandı.

İstanbul'un hızla gelişmeye devam eden bölgelerinden Kurtköy'de Ankara Caddesi üzerinde 10 bin 350 metrekarelik arazide yükselen Erguvan Premium Residence projesi 2 Şubat 2017 Perşembe günü düzenlenen basın toplantısıyla görücüye çıktı. Satışlarına kısa bir süre önce başlanan projenin detayları, 12 bin kişinin katıldığı eğilim yoklaması ile belirlendi. Konut fiyatlarının 295 bin TL'den başladığı Erguvan Premium Residence’ta ayda bin 910 TL taksitle ev sahibi olunabilecek.

Metro durağına yakınlığıyla trafiksiz bir yaşam sunuyor

‘Geleceği Gören Evler’ sloganıyla satışa çıkan Erguvan Premium Residence, Kurtköy'ün ilk LEED Gold sertifikalı projesi olacak. Teknopark İstanbul’a yürüme mesafesinde inşa edilen Erguvan Premium Residence projesi, aynı zamanda konut talebinin en yoğun olduğu noktadaki lokasyonuyla yatırımcılara garantili yatırımın kapısını da aralayacak.

Projeden daire sahibi olmak isteyenlere peşinatı teslimde ödeme ya da peşinatı 24 ay vadelendirme fırsatı sunduklarını belirten Erguvan İnşaat Yönetici Ortağı Emre Maraşlı, "Kira çarpanımız ise mantıklı. Bin 500 TL kirası olan bir konutumuzun vadeli masrafı 315 bin TL. Yani 210 kira çarpanımız var. Hem kira çarpanımız çok uygun, hem de çok fazla değerlenme bekliyoruz. Umarız bu projemizle daire sahiplerine çifte kazanç sağlayabileceğiz" dedi.

Emre Maraşlı, “Erguvan Premium Residence, Türkiye’nin geleceğinin üretildiği, inovasyon merkezi Teknopark İstanbul’un hemen dibinde yükseliyor. Teknopark İstanbul’un iki yeni etabı çok yakın bir zamanda faaliyete geçti ve yeni etapların etkisi yakında hissedilmeye başlanacak. Ayrıca Erguvan Premium Residence, Sabiha Gökçen ve HABOM’a 3 dakika mesafede yer alıyor, 11 büyük firma merkezi, 5 üniversite kampüsü ve metro durağının yakınında yükseliyor” dedi.

Kurtköy her yıl yüzde 25 değer kazanıyor

Erguvan İnşaat Yönetici Ortağı Emre Maraşlı, Erguvan Premium Residence’ın yükselen Kurtköy değerinin tam ortasında, yatırımcı gözü ile vaha gibi bir arazide yer aldığını belirterek şunları söyledi:

“Teknopark, Sabiha Gökçen, HABOM, üniversiteler ve firmalardan dolayı 5 yıl içerisinde 150 bin personel Kurtköy’e yerleşecek. Buna karşılık inşaatı devam edenler dahil bölgedeki konut sayısı en fazla 30 bini buluyor. Bölgenin nitelikli konut açığı kısa zamanda karşılanacak gibi görünmüyor. Erguvan markasının gücüyle desteklenen, yatırımda geleceği garanti eden lokasyonda yükselen, detayları alıcının istekleri ile şekillenen, mimarisi, kalitesi, çevreye saygılı tutumu ile Erguvan Premium Residence, hiçbir şekilde satış ve kiralama kaygısı taşımıyor. Bu projenin detaylarını geçen yıl gerçekleştirdiğimiz eğilim yoklaması ile belirledik. Buradaneolsun.com üzerinden yaptığımız eğilim yoklamasına 12 bin kişinin katılması, projeye duyulan güvenin ilk kanıtı oldu.”

Gayrimenkulde her yıl asgari yüzde 25 değerlenen Kurtköy’deki konut yatırımlarının İstanbul ortalamasının üzerinde primlendiğini de hatırlatan Emre Maraşlı, “Anadolu yakasında Maltepe’den Dilovası’na kadar olan bölgede yaşanabilecek, en planlı, en rahat, en güvenli bölgelerin başında Kurtköy geliyor” dedi.

"Türk lirasıyla 240 ay vade sistemi anlamsızdır"

Konuşmasının sonunda 2017 yılına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Maraşlı, 9 Nisan’da yapılması beklenen referandum belirsizliğinden dolayı piyasalarda bir durgunluk yaşandığını, referandumdan sonra öngörülebilirliğin artacağını, yılın ikinci yarısında daha canlı bir piyasa yaşanacağını söyledi. Emlak Konut GYO, KONUTDER ve GYODER işbirliğinde Türkiye'de ilk kez yatırımcıya sunulan 240 ay vade kampanyası hakkında da görüş bildiren Emre Maraşlı, "Türk Lirası ile 240 ay vade kampanyası şakadır, anlamsızdır. Sadece müşteriyi çağırmak için yapılan bir uygulamadan ibarettir" diye konuştu.