EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Erdoğan Bayraktar’dan gayrimenkul sektörüne çağrı

Bulvar Atakent projesinin basına tanıtımı sırasında konuşan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, gayrimenkul sektörüne önemli bir çağrıda bulundu.

Bulvar Atakent projesindeki 40 konutun maddi durumu kötü ailelere metrekaresi 3 bin 500 liradan verildiğini belirten Erdoğan Bayraktar, “Diğer şirketler de bunu yapa sevinirim. Türkiye’de konut problemi yok. Bizim problemimiz kentsel dönüşüm ve düşük gelirlinin konut sahibi olmaması. O yüzden diğer şirketler de bir sosyal sorumluluk projesi yapsa memnun olurum. En az 300 konutlu projelerde yüzde 10’luk daire düşük ücretlerle verilebilir.” şeklinde konuşarak gayrimenkul sektörü temsilcilerine önemli bir çağrıda bulundu.

En az 300 konutluk projelerde yüzde 10’luk bölümün düşük ücretlerle gelir düzeyi düşük ailelere ayrılabileceğini belirten Bayraktar, "Türkiye'de kentsel dönüşüm problemi var, bir de ev alamayan kısma ev yapabilme problemi var. Keşke ucuz daireyi diğer firmalar verebilse. Sancaktepe projemizde de 20 daireyi ucuz vereyim istedim. Sancaktepe Kaymakamlığı'yla çalıştık orada, hatta yüzde 50 indirim yaptık. Ancak orada gelir düzeyi çok düşük olduğu için yapamadık. Her projede yüzde 10 konut böyle ucuza verilebilir. Sadece İstanbul değil diğer bütün büyükşehirlerde olabilir. En az 5 yıl aynı şehirde oturuyor şartı olması gerekiyor" dedi.

KDV indirimi ve diğer indirimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Bayraktar "Hükümetin yaptığı KDV indirimi, tapu harçlarındaki indirim ve diğer iyileştirmeler bu ay sonu bitiyor. Bazılarına kalıcı özellik getirerek devam edecektir. Gıda ve tüketim mallarında devam edecek gibi gözüküyor. Konut sektöründe modern hayatın gerektirdiği güvenli yerleşim birimlerine ihtiyaç duyuluyor. Sağlık, eğitim, eğlence, iş gibi alanlara yakın olmak projelerde çok önemli" açıklamasını yaptı.